Wiadomości z Żor

Koncert sekstetu jazzowego MOON HOAX

  • Dodano: 2021-11-16 09:30

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna zaprasza w piątek 19 listopada o godzinie 18:00 do udziału w koncercie sekstetu jazzowego MOON HOAX.

MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?

Stanisław Lem używał muzyki jako dowodu na równoważność emocjonalną wszelkich form inteligencji - zarówno żywych, jak i martwych. Jego wzorem organizatorzy wydarzenia, przy współudziale sekstetu jazzowego Moon Hoax, postarają się przybliżyć tę równoważność wszystkim uczestnikom koncertu.

MOON HOAX - sekstet jazzowy, w skład którego wchodzą: Michał Karbowski (gitara), Przemek Borowiecki (perkusja), Klaudiusz Kłosek (trąbka), Jarek Bothur (saksofon), Jędrzej Łaciak (gitara basowa), Filip Owczarski (wibrafon). Nazwa grupy to potoczne określenie pochodzące od jednej ze spiskowych teorii, wedle której kosmonauci z misji Apollo 11 wcale nie wylądowali na Księżycu, a wszystko było po prostu zręcznie przygotowaną mistyfikacją. W warstwie muzycznej Moon Hoax bazuje na harmonijnym połączeniu lirycznej narracji z motoryczną sekcją rytmiczną, syntezatorami i elementami free.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Projekt "MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Koncert sekstetu jazzowego MOON HOAX

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również