Żory: Nowe, elektryczne autobusy wyjadą na ulice. Zobacz je z bliska na Rynku

Czas czytania: 3 min.

Flota Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej wzbogaca się o nowoczesne, w pełni zeroemisyjne pojazdy, które wkrótce zaczną regularnie obsługiwać pasażerów. W sobotę, 27 czerwca o godzinie 10:00 na żorskim Rynku odbędzie się oficjalna prezentacja nowych autobusów elektrycznych, podczas której mieszkańcy będą mogli jako pierwsi obejrzeć je z bliska i przetestować ich udogodnienia.

Ekologiczny tabor i lepsza oferta przewozowa

Nowe autobusy to pojazdy w pełni elektryczne, ekologiczne, niskopodłogowe oraz wyposażone w klimatyzację, co znacząco poprawi komfort podróżowania. Ich wdrożenie do regularnego ruchu planowane jest jeszcze w 2026 roku. Jak zapowiadają urzędnicy, nowa flota pozwoli nie tylko na podniesienie standardu usług, ale otworzy również drogę do zwiększenia częstotliwości kursowania na miejskich liniach.

Zakup nowoczesnego taboru został sfinansowany z zewnętrznych środków, w ramach bezzwrotnego wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Atrakcje na Rynku. Co zaplanowano w programie?

Prezentacja na Rynku ma mieć formę otwartego wydarzenia dla mieszkańców, podczas którego będzie można zapoznać się z przyszłością lokalnego transportu. Organizatorzy przygotowali z tej okazji kilka interesujących punktów programu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli liczyć na:

  • szczegółowe zwiedzanie wnętrza i poznanie nowoczesnego wyposażenia pojazdu,
  • możliwość wpisania własnego, dowolnego hasła na przednim wyświetlaczu autobusu i wykonania pamiątkowego zdjęcia,
  • konkurs z nagrodami dla mieszkańców,
  • wspólny przejazd specjalną trasą pokazową.

Wstęp na wydarzenie jest w pełni darmowy.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe