Żory: Nielogiczne zachowanie w Mercedesie na Pszczyńskiej. W aucie alfa-PVP, dwaj zatrzymani
To miała być tylko interwencja po zgłoszeniu mieszkańca, ale finał okazał się znacznie poważniejszy. W czwartek około godziny 23:00 na ul. Pszczyńskiej w Żorach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn (31 i 34 lata) i zabezpieczyli ok. 15 g substancji alfa-PVP znalezionej w mercedesie. Podczas kontroli wyszło też na jaw, że kierujący nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Zgłoszenie dotyczyło Mercedesa z uszkodzonymi kołami
Dyżurny żorskiej komendy otrzymał informację o mercedesie zaparkowanym w rejonie posesji przy ul. Pszczyńskiej. Według zgłaszającego auto miało uszkodzone koła po jednej stronie, a osoby znajdujące się w pojeździe mogły być nietrzeźwe. Policjanci pojechali na miejsce i podjęli interwencję.
„Nielogiczne i chaotyczne” wypowiedzi i przeszukanie pojazdu
Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat. W trakcie rozmowy ich zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów – mężczyźni mieli wypowiadać się nielogicznie i chaotycznie, co mogło wskazywać na bycie pod wpływem środków odurzających. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali pojazd.
Ujawniono alfa-PVP. Kierujący miał też zakaz prowadzenia
W trakcie przeszukania policjanci ujawnili około 15 gramów białej substancji, która – po dalszej analizie – okazała się substancją psychoaktywną alfa-PVP. Podczas kontroli ustalono również, że kierujący nie stosował się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i, jak informuje policja, odpowiedzą przed sądem.














Dodaj komentarz