MBP - Miejska Biblioteka Publiczna Żory

Adres i telefon

ul. Os. Pawlikowskiego PU - 13
44-240 Żory
Godziny otwarcia: 8:00 - 19:00
otwarte
  • Poniedziałek: 10:00 - 16:00
  • Wtorek: 8:00 - 19:00
  • Środa: 8:00 - 19:00
  • Czwartek: 8:00 - 19:00
  • Piątek: 8:00 - 19:00
  • Sobota: 8:00 - 13:00
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

MBP - Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach to miejsce, gdzie rodzą się pasje i realizują marzenia. Dążymy do tego, aby nasi Klienci korzystali nie tylko z bogatych zbiorów książek, czasopism i multimediów, ale by przez oferowane formy aktywizacji uczestniczyli w procesie indywidualnego rozwoju i samorealizacji. Jesteśmy żarliwym propagatorem idei uczenia się przez całe życie! Obszarem działania obejmujemy dzieci, młodzież, pracujących, bezrobotnych i seniorów, proponując im zróżnicowaną ofertę działań kulturalnych, edukacyjnych i wychowawczych.

Promujemy czytelnictwo, organizujemy spotkania z ludźmi kultury i warsztaty plastyczne z różnych dziedzin. Organizujemy wystawy sztuki artystów plastyków – zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Z myślą o grupie 50+ prowadzimy kursy z zakresu obsługi komputera, tabletu i aparatu cyfrowego. Dyskusyjne Kluby Książki stały się już tradycją, a miłośnicy języka angielskiego uczestniczą w spotkaniach „Chatting with tea”. Sporym powodzeniem cieszy się cykl „Wielcy nieobecni”, na który zapraszamy miłośników książki i kina.

Wiele uwagi poświęcamy najmłodszym czytelnikom, by zaszczepić w nich miłość do książki i biblioteki. W tym celu powołaliśmy specjalnie Integracyjny Klub Czytających Rodzin „Czytalińscy”, na który zapraszamy całe rodziny, nawet wielopokoleniowe! Na starszą młodzież oprócz dobrej lektury i zawsze przyjaznych bibliotekarzy, czeka Galeria Młodych, gdzie prezentujemy twórczość utalentowanej młodzieży. Uruchomiliśmy także Lokalny Klub Kodowania, w którym prowadzimy warsztaty programowania i rozwijamy pasje w dziedzinie nowych technologii. Tutaj młodzi mogą „Zalinkować się do przyszłości” biorąc udział w ciekawych warsztatach. Ponadto realizujemy wiele projektów i wydarzeń tematycznych, o których na bieżąco informujemy w aktualnościach.

Godziny otwarcia Biblioteki Centralnej w Żorach:
 

Poniedziałek 10:00 - 16:00
Wtorek - Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 8:00 - 13:00
 
Filie biblioteki w Żorach (po kliknięciu w link godziny otwarcia oraz dane kontaktowe):

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
  • wiele ciekawych pozycji... czesto sa nowosci... polecam

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.