Wiadomości z Żor

Rynek zmieni się w Świąteczny Jarmark! Będzie magicznie

  • Dodano: 2019-12-11 08:00, aktualizacja: 2019-12-10 12:28

Jeśli chcecie poczuć niezwykłą, świąteczną atmosferę, to koniecznie wybierzcie się z rodziną i znajomymi na żorski rynek!

Już 16 grudnia rozpocznie się tam Jarmark Świąteczny, podczas którego będzie można nie tylko kupić oryginalne prezenty i ozdoby, czy spróbować różnych smakołyków, ale też skorzystać z licznych atrakcji towarzyszących.

W przedświątecznym tygodniu, od 16 do 22 grudnia na żorskim rynku będzie można zakupić oryginalne prezenty, artykuły dekoracyjne, a także słodycze i ozdoby świąteczne. Na gości Jarmarku Świątecznego będzie czekała żywa zagroda ze zwierzętami, a o to, byśmy nie wrócili z rynku głodni, zadba firma Food & Event, która od 20 do 22 grudnia zaprosi żorzan na Świąteczny Zlot Food Trucków. To okazja by spróbować potraw z czterech stron świata, wśród których nie zabraknie świątecznych akcentów. Bogata oferta ciepłych posiłków i aromatycznych napojów sprawi, że zimno nie będzie mieszkańcom straszne i chętnie pozostaną na rynku na dłużej. Jarmark będzie czynny w godzinach 12:00 - 20:00.

Tradycyjnie już Jarmarkowi Świątecznemu na żorskim rynku towarzyszyły będą różne atrakcje, przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Żory.

W czwartek, 19 grudnia odbędzie się Wigilia dla Mieszkańców, podczas której każdy będzie mógł spróbować pysznych świątecznych potraw, przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu. Poczęstunek umili nam koncert kapeli Janicek, podczas którego usłyszymy muzykę świąteczną, w tym tradycyjne polskie pastorałki. Miłośnicy muzyki góralskiej też nie będą zawiedzieni – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta. Początek o godz. 16:00.

Ciekawe wydarzenia zaplanowano też na piątek, 20 grudnia. O godz. 16:00 na rynku będzie można obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci pt. „Świąteczny cud”. Po nim odbędą się koncerty zespołu Dynamic oraz Piotra Szefera.

Kolejnego dnia, czyli w sobotę, 21 grudnia gościom Jarmarku Świątecznego czas spędzony na rynku umilą występy zespołów MOK - Zespołu Śpiewaczego Jagoda, Dziecięcego Zespołu Śpiewaczego Jagódka, Małych Rojanek, Zespołu Ludowego Baranowice i Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Osiny. Początek o godz. 15:30. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół SĄSTĄD, który o godz. 18:00 zaprezentuje przez żorską publicznością specjalnie przygotowany bożonarodzeniowy repertuar.

Przedświąteczna niedziela, 22 grudnia także będzie wypełniona atrakcjami dla całej rodziny. O doskonałą zabawę dla wszystkich dzieci zadba firma Pozytywka, która w godz. 14:00 – 16:00  zaprosi je na różnorodne animacje. Później zaplanowano koncert kolędowy pt. „Hej kolęda, kolęda”, podczas którego wystąpią: Voce Segreto, Magic Voice, Mała Scena Piosenki, uczniowie SP4. Koncert poprowadzi Marek Szołtysek.

Rynek zmieni się w Świąteczny Jarmark! Będzie magicznie

Komentarze (1)    dodaj »

  • Maja

    Dotyczy ochrony środowiska. Dzisiaj rano o godz. 5,00 w dzielnicy Lasoki, wydobywał się niesamowity czad, ktoś palił chyba mablami. Po prostu trudno było oddychać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.