Wiadomości z Żor

Na ulicach Żor będzie jaśniej!

  • Dodano: 2018-10-10 10:15

Niemal setka nowych latarni ulicznych pojawi się jeszcze w tym roku w Żorach! Jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej będzie na kilkunastu żorskich ulicach, a także na terenie kąpieliska „Śmieszek”.

Nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe LED pojawią się jeszcze w tym roku  w dzielnicach: Rogoźna, Kleszczówka, Zachód, Kleszczów, Osiny, Baranowice oraz na os. Sikorskiego.

Liczba latarni ulicznych w Żorach sukcesywnie się zwiększa. Staramy się, by nowe lampy pojawiały się w tych miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne. Zależy nam na tym, by mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie - mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

W tym roku nowe oświetlenie zostanie wybudowane przy ulicach: Tulipanowej, Żniwnej, Srebrnej, Biesiadnej, Baranowickiej, Ogrodniczej, Malinowej 10 b-d, Niskiej, Rolniczej, Wileńskiej, Bratysławskiej, Paryskiej i Wesołej. Jaśniej będzie też na kąpielisku „Śmieszek”, gdzie pojawi się 5 słupów oświetleniowych, na których umieszczonych zostanie aż 12 specjalnych naświetlaczy LED. Na budowę oświetlenia miasto przeznaczy prawie milion złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również