Wiadomości z Żor

Żory: Muzeum Miejskie zbiera pamiątki po dawnej kopalni. Będzie wystawa

  • Dodano: 2019-05-16 10:00

Zbliża się 40. rocznica rozruchu kopalni ZMP. Muzeum Miejskie w Żorach organizuje specjalną wystawę. Potrzebne są pamiątki i zdjęcia, stąd apel byłych pracowników do mieszkańców Żor.

Muzeum Miejskie w Żorach, Towarzystwo Miłośników Miasta Żory i przedstawiciele społeczności górniczej dawnej kopalni – byli pracownicy i ich rodziny proszą osoby, które posiadają różnego rodzaju pamiątki i fotografie, a także przedmioty, które łączą się z historią kopalni od chwili podjęcia decyzji o jej budowie w 1973 roku do momentu jej likwidacji w 1997 roku o udostępnienie ich na potrzeby wystawy pt. Żorska Barbórka 2019 – ocalić od zapomnienia.

Wystawa przygotowywana jest w związku z mijającą w tym roku 40. rocznicą rozruchu „ZMP”. Już teraz serdecznie zapraszamy na jej otwarcie w Muzeum Miejskim, 3 grudnia, o godzinie 17.00. Uroczystość uświetni koncert orkiestry górniczej. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Żory, Waldemar Socha – informuje dyrekcja Muzeum Miejskiego w Żorach.

Muzeum Miejskie Żory: pamiątki po kopalni Żory potrzebne na specjalną wystawę

Organizatorzy wystawy przedstawiającej górnictwo z Żorach będą wdzięczni za pomoc w jej przygotowaniu. Mieszkańcy Żor i wszystkie osoby, które chcą przekazać pamiątkowe przedmioty na potrzeby wystawy, powinny skontaktować się z kierownikiem działu historii i kultury regionu w Muzeum Miejskim, Jackiem Struczykiem, tel.: 32 43 43 714 wew. 212, mail: jacekstruczyk@ muzeum.zory.pl.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jan Zimonczyk

    KRONIKA KOPALNI JEST POSZUKIWANA, NAWET NAGRODĘ WYZNACZYLI NAJWIERNIEJSI GWARKOWIE BYŁEJ KOPALNI.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.