Wiadomości z Żor

Żorska młodzież zdawała egzamin na kartę rowerową

  • Dodano: 2019-06-07 12:00

Kilka dni temu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

Młodych rowerzystów egzaminowali policjanci, którzy nie tylko sprawdzali ich wiedzę, czy umiejętności praktyczne, ale i przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali także, aby każdy z nich przed rowerową wycieczką sprawdził obowiązkowe wyposażenie jednośladu, także zabrał ze sobą akcesoria podnoszące bezpieczeństwo na drodze.

W tym tygodniu policjanci z żorskiej drogówki sprawdzali wiedzę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz ich umiejętności jazdy na rowerze podczas zorganizowanego przez szkołę egzaminu na pierwsze "prawo jazdy". Uczniowie wcześniej przygotowywali się do niego pod czujnym okiem nauczycieli po to by wykazać się jak najlepszą wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego. Po uzyskaniu wymaganej liczby punktów na teście pisemnym egzaminowani musieli wsiąść na rower i zaprezentować się w jeździe po specjalnym torze.

Czas egzaminów był także doskonałą okazją, aby przypomnieć młodym uczestnikom ruchu drogowego o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci apelowali także o to, by zanim wyjadą na drogę sprawdzili, czy ich rower jest odpowiednio wyposażony, a oni sami zadbali o swoje bezpieczeństwo. Stróże prawa przekonywali, że korzystanie z kasków, czy elementów odblaskowych także dodatkowo może je podnieść i sprawić, że jazda jednośladem będzie wspaniałą przygodą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również