Wiadomości z Żor

Wystartuj w konkursie "Seniorzy w akcji"

  • Dodano: 2020-03-09 08:15, aktualizacja: 2020-03-06 10:33

Seniorze, masz ciekawe pomysły na działania społeczne i pragniesz je realizować w najbliższym otoczeniu? Szukasz wsparcia w ich realizacji?

Weź udział w 13. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”

Konkurs jest organizowany od 2008 roku przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dotacje ze środków konkursu są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

Inicjatywa skierowana jest do seniorek i seniorów, którzy samodzielnie lub we współpracy z młodszymi osobami chcą realizować różnego typu projekty społeczne. Wsparcie w ramach konkursu mogą uzyskać przedsięwzięcia opracowane we współpracy z wybraną organizacją czy instytucją nienastawioną na zysk, np. uniwersytetem trzeciego wieku, fundacją, stowarzyszeniem, domem kultury, biblioteką albo spółdzielnią mieszkaniową. Osoby po 60 roku życia, które chcą spełniać marzenia, pragną nabyć nowe umiejętności lub wymienić się doświadczeniami, mogą ubiegać się o dotację aż do kwoty 15 tys. złotych! W konkursie mogą wziąć udział indywidualni uczestnicy lub pary międzypokoleniowe, w których różnica wieku to min. 25 lat.

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego, który jest dostępny na stronie internetowej www.seniorzywakcji.pl do 15 marca.

Wystartuj w konkursie "Seniorzy w akcji"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.