Wiadomości z Żor

W Żorach powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Wybrano wykonawcę inwestycji

  • Dodano: 2019-08-13 09:00

Przy ulicach Boryńskiej i Prawniczej powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni, placu zabaw i strefy relaksu.

Żorski Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na stworzenie dwóch Otwartych Stref Aktywności. Jedna z nich zostanie zrealizowana przy ul. Prawniczej na Osiedlu Korfantego, a z drugiej będzie można korzystać przy ul. Boryńskiej (Osiedle Księcia Władysława). W każdej z tych przestrzeni ma znaleźć się siłownia plenerowa z sześcioma różnymi urządzeniami, a także strefa relaksu wyposażona w urządzenia edukacyjne m.in. stół do gier edukacyjnych (szachy i warcaby), tablicę edukacyjną z „alfabetem Braille’a”. 

Mieszkańcy będą mogli odpocząć na ławkach z oparciem, zamontowane zostaną również kosze na śmieci i stojak na rowery, a teren doczeka się nowej zieleni w postaci nasadzeń klonów i buków. W strefach pojawią się także ogrodzone place zabaw z piaszczystą nawierzchnią bezpieczną, wyposażone w trzy urządzenia o charakterze sprawnościowym.

Termin wykonania obu zamówień upływa 15 października 2019 roku. 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego celem jest rozwój małej infrastruktury w Polsce. Podstawowe zadanie to budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ramach całego projektu, ministerstwo zamierza przeznaczyć na budowę stref ponad 100 mln złotych. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie Polski może powstać do 3 tysięcy podobnych takich obiektów.

W ramach dwóch edycji  dofinansowaliśmy 2950 Otwartych Stref Aktywności w całej Polsce, przeznaczając na ten cel prawie 105 mln zł. Cieszę się, że nasze środki trafiają dokładnie tam, gdzie mieszkańcy ich potrzebują – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

UM Żory wyłonił wykonawcę inwestycji. To firma HLS System Sp. z o.o. Sp. K. z Żor. Władze Żor zabezpieczyły na ten cel 217 tys. złotych. Przedsiębiorstwo wystartowało z ofertą w kwocie 307 257,62 złotych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sfrustrowany

    Super lokalizacje, myślicie tylko o tych, co w centrum mieszkają ...resztę ludzi macie gdzieś

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.