Wiadomości z Żor

W Żorach powstaną Otwarte Strefy Aktywności. Wybrano wykonawcę inwestycji

  • Dodano: 2019-08-13 09:00

Przy ulicach Boryńskiej i Prawniczej powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni, placu zabaw i strefy relaksu.

Żorski Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na stworzenie dwóch Otwartych Stref Aktywności. Jedna z nich zostanie zrealizowana przy ul. Prawniczej na Osiedlu Korfantego, a z drugiej będzie można korzystać przy ul. Boryńskiej (Osiedle Księcia Władysława). W każdej z tych przestrzeni ma znaleźć się siłownia plenerowa z sześcioma różnymi urządzeniami, a także strefa relaksu wyposażona w urządzenia edukacyjne m.in. stół do gier edukacyjnych (szachy i warcaby), tablicę edukacyjną z „alfabetem Braille’a”. 

Mieszkańcy będą mogli odpocząć na ławkach z oparciem, zamontowane zostaną również kosze na śmieci i stojak na rowery, a teren doczeka się nowej zieleni w postaci nasadzeń klonów i buków. W strefach pojawią się także ogrodzone place zabaw z piaszczystą nawierzchnią bezpieczną, wyposażone w trzy urządzenia o charakterze sprawnościowym.

Termin wykonania obu zamówień upływa 15 października 2019 roku. 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego celem jest rozwój małej infrastruktury w Polsce. Podstawowe zadanie to budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

W ramach całego projektu, ministerstwo zamierza przeznaczyć na budowę stref ponad 100 mln złotych. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie Polski może powstać do 3 tysięcy podobnych takich obiektów.

W ramach dwóch edycji  dofinansowaliśmy 2950 Otwartych Stref Aktywności w całej Polsce, przeznaczając na ten cel prawie 105 mln zł. Cieszę się, że nasze środki trafiają dokładnie tam, gdzie mieszkańcy ich potrzebują – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

UM Żory wyłonił wykonawcę inwestycji. To firma HLS System Sp. z o.o. Sp. K. z Żor. Władze Żor zabezpieczyły na ten cel 217 tys. złotych. Przedsiębiorstwo wystartowało z ofertą w kwocie 307 257,62 złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • sfrustrowany

    Super lokalizacje, myślicie tylko o tych, co w centrum mieszkają ...resztę ludzi macie gdzieś

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również