Wiadomości z Żor

W rolach głównych: Leopold Tyrmand

  • Dodano: 2020-11-03 06:45, aktualizacja: 2020-11-03 07:01

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w wydarzeniach towarzyszących realizacji projektu pn. „W rolach głównych: Leopold Tyrmand”. Projekt jest inicjatywą upamiętniającą kultową postać polskiej kultury, w przypadającą na 2020 rok, setną rocznicę urodzin artysty.

Co w programie?

W Bibliotece odbędzie się ciąg wydarzeń literacko-artystycznych mających na celu przybliżenie sylwetki Leopolda Tyrmanda - pisarza, publicysty, prekursora i propagatora jazzu w Polsce, a także trendsettera i człowieka-legendy. Zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej i Marcela Woźniaka, który poprowadzi Adam Szaja, a także koncert jazzowy Michała Karbowskiego TRIO z gościnnym udziałem Iwony Karbowskiej, lekcje literatury dla młodzieży z Marcelem Woźniakiem i warsztaty kreatywnego pisania z dr Arturem Madalińskim. Odbędzie się też maraton literacki, w którym fragmenty książki „Zły” L. Tyrmanda czytać będzie aktorka Nicoletta Dragon oraz multimedialna wystawa fotografii przenoszącą widzów w kultowe lata życia pisarza.

Na wydarzenia obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Szczegóły projektu znajdują się na stronie www.mbpzory.pl. Projekt pn. „W rolach głównych: Leopold Tyrmand” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wartość dofinansowania to 8 800,00 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

W rolach głównych: Leopold Tyrmand

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.