Wiadomości z Żor

Sukcesja w firmach rodzinnych - podsumowanie

  • Dodano: 2015-10-13 08:30, aktualizacja: 2015-10-13 10:14
1 października br. w Restauracji „U Doradcy” odbyło się śniadanie biznesowe Żorskiej Izby Gospodarczej, na którym omówiony został temat sukcesji w firmach rodzinnych w ramach projektu"Kody wartości – efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych".
 
 
Prowadząca spotkanie, ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego, Katarzyna Barcińska, przedstawiła zgromadzonym narzędzia i metody, które pozwolą określić, czy firma jest przygotowana do sukcesji.
 
 
Podczas prezentacji przedsiębiorcy zgłębili temat dotyczący sukcesji jako przekazania władzy i kontroli następnemu pokoleniu, przy zachowaniu własności w rękach rodziny. Udostępnione materiały ukazały cały proces jako skomplikowany, długi i wieloetapowy, który wymaga strategicznego planowania i zarządzania.
 
 
W części warsztatowej uczestnicy opracowywali listę rozwiązań sukcesyjnych, a także mieli okazję do przedstawienia na jakim etapie w procesie sukcesji jest ich firma. Ponadto, każdy z przedsiębiorców otrzymał zestaw praktycznych narzędzi, które pomogą wspomóc procesy strategiczne w firmach.
 
 
Na spotkaniu temat sukcesji został zaprezentowany jako kluczowy warunek przetrwania i rozwoju rodzinnego biznesu.
 
 
Pragniemy podziękować Firmie Lewandowska i Partnerzy za przeprowadzenie spotkania oraz wszystkim uczestnikom za udział w nim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również