Wiadomości z Żor

Pył z Sahary znów pojawi się nad Polską - apogeum brudnych deszczy ma nastąpić w piątek

  • Dodano: 2019-04-23 14:15, aktualizacja: 2019-04-23 17:28

Saharyjski pył uniesiony przez prądy powietrzne dostał się nad Europę, a dzisiaj unosi się również nad Polską. W najbliższych dniach możemy spodziewać się tak zwanych brudnych deszczy – we wtorek i środę jedynie przejściowych, ale w piątek już zdecydowanie bardziej intensywnych.

Chmura żółtego pyłu dotarła do Polski

Burza piaskowa nad Saharą miała miejsce kilka dni temu, a chmura uniesionego pyłu przeleciała już nad południowo-zachodnią Europą, a dzisiaj dotarła do Polski. W naszym regionie, podobnie jak na całym południu kraju, zachody słońca mogą wydawać się nieco bardziej pomarańczowe niż zazwyczaj, a gdzieniegdzie niemal czerwone.

W kolejnych dniach pyłu będzie jeszcze więcej, a tam, gdzie pojawią się deszcze, zauważymy na karoseriach samochodów charakterystyczny, jasnożółty proszek. Może się okazać, że wizyta na myjni samochodowej w tym tygodniu nie będzie dobrym pomysłem, natomiast w przyszłym może już okazać się koniecznością.

W piątek może być bardzo ciepło i burzowo

Pogoda wciąż jest zmienna, naprzemiennie doświadczamy ciepłych i chłodnych dni. Nie inaczej będzie w tym tygodni, przy czym w piątek powietrze znad Sahary dotrze już w pełni nad Wisłę, a to oznacza też duży wzrost temperatury, a wraz z nim gwałtowne burze. To właśnie na ten dzień synoptycy przewidują apogeum "brudnych" deszczy. Temperatura tego dnia według prognoz może przekroczyć nawet 25°C!


Prowadzący siedzi w baranie. Gość niespodzianka! TOP 5 Silesia Flesz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również