Wiadomości z Żor

Pijany 31-latek przyjechał zatankować i...zasnął oparty o kierownicę pojazdu

  • Dodano: 2020-02-25 10:30

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca, który przyjechał zatankować samochód na stację benzynową i...zasnął oparty o kierownicę pojazdu.

Jego zachowanie na tyle zaniepokoiło personel stacji paliw, że ten postanowił powiadomić mundurowych.

Kiedy policjanci dobudzili mężczyznę, "uderzyła" ich silna woń alkoholu


W nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jedną ze stacji paliw przyjechał pojazd, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Gdy mundurowi przybyli na miejsce zauważyli, że przy jednym z dystrybutorów stoi bmw z włączonym silnikiem. Wewnątrz pojazdu siedział mężczyzna, który...spał oparty o kierownicę.

Pojazd był zamknięty, a kierowca przez dłuższą chwilę nie reagował na pukanie w szyby

Kiedy w końcu podniósł głowę, wyłączył silnik i otworzył drzwi, mundurowych "uderzyła" silna woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest pijany - w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. 31-latek początkowo tłumaczył, że to nie on przyjechał na stację samochodem. Po pewnym czasie przyznał się, że w drodze powrotnej z imprezy postanowił zatankować pojazd, a później opadł z sił i...zasnął.

Mieszkaniec Palowic stracił już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy też zarzuty i stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również