Wiadomości z Żor

Nowa siedziba biblioteki nie wcześniej niż w roku szkolnym

  • Dodano: 2019-07-18 14:30

Rewitalizacja dawnego młyna przy ul. Rybnickiej miała zakończyć się w czerwcu. Na przeniesienie siedziby biblioteki miejskiej przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Trwa rewitalizacja budynku dawnego młyna przy ul. Rybnickiej, który zmieni swoje dotychczasowe przeznaczenie i stanie się nową siedzibą miejskiej biblioteki publicznej. Tzw. Spółdzielnia Kultury ma być obiektem o „dużej powierzchni użytkowej, z licznymi multimedialnymi rozwiązaniami i nowoczesnym wystrojem”. W ramach inwestycji, pomiędzy zabudowaniami dawnego młyna, stworzone zostanie Atrium Kultury z placem i ciągami pieszymi. Czytelnicy będą mogli skorzystać także z „Letniej czytelni” utworzonej na tarasie.

Według zapowiedzi projekt rewitalizacji miał zakończyć się do czerwca. Prace jednak ciągle trwają. Co prawda elewacja frontowa jest już gotowa, ale tylna jeszcze nie. Pracownicy biblioteki – która obecnie ma siedzibę na os. Pawlikowskiego – biorą pod uwagę, że przeprowadzka może nie nastąpić do końca tego roku. Po przeprowadzce obecna siedziba biblioteki zostanie zagospodarowana na inny cel.

Na ten moment możemy poinformować, że trwają prace wykończeniowe wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z zagospodarowaniem terenu wokół nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zakończenie prac zgodnie z umową oraz aneksem planowane jest na 30 sierpnia 2019 roku – mówi nam rzecznik żorskiego UM Anna Ujma.

Na program rewitalizacji Żory otrzymały dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 7,2 mln zł oraz 844 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również