Wiadomości z Żor

Nieodpłatna pomoc prawna dla samozatrudnionych

  • Dodano: 2020-05-28 08:15, aktualizacja: 2020-05-28 07:49

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebujesz porady prawnej? Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego telefonicznie, mailowo bądź za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość.

Stowarzyszenie DOGMA, którego misją jest ułatwianie dostępu do bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz rozwijanie świadomości prawnej w społeczeństwie, pragnie wspomóc mieszkańców w czasie kryzysu związanego z panującą epidemią koronawirusa. Nowe przepisy wprowadziły zmiany w systemie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Obecnie osoba ubiegająca się o pomoc prawną nie jest zobowiązana do złożenia pisemnego oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy. Przepisy pozwalają także na objęcie pomocą jednoosobowych firm, niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku. To istotne, bo samo zatrudnieni - jak wynika z danych ZUS - stanowią niemal 62% wszystkich płatników składek.

Pogorszenie się sytuacji gospodarczej w czasie epidemii powoduje, że część przedsiębiorców musi zawiesić lub nawet zakończyć działalność. Dlatego nieodpłatna pomoc prawna pomoże takim przedsiębiorcom podjąć właściwe decyzje w tym trudnym okresie i być może ocali prowadzone przez nich firmy. Z uwagi na gąszcz przepisów, przez które samozatrudnieni muszą się przedzierać w kolejnych tarczach antykryzysowych oraz dotyczące ich liczne wątpliwości interpretacyjne – bezpłatna pomoc prawna jest im szczególnie potrzebna.

Aby skorzystać z pomocy prawników i doradców obywatelskich współpracujących ze Stowarzyszeniem DOGMA, należy zadzwonić pod numer 32/434 83 02 lub skontaktować się mailowo: zss@um.zory.pl.

Nieodpłatna pomoc prawna dla samozatrudnionych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również