Wiadomości z Żor

Najlepsi policyjni ratownicy na Śląsku pełnią służbę w Żorach!

  • Dodano: 2019-05-24 12:15

Blisko 9 lat temu wstąpili w policyjne szeregi – z wykształcenia magister wychowania fizycznego i etnolog, którzy mogą być chlubą śląskich mundurowych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zwyciężyli w Wojewódzkich Eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Niebawem będą reprezentowali nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, do których intensywnie się przygotowują.

Policjanci z Żor sworzyli wyjątkowo zgrany duet, który zaprezentował wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności praktycznych i uplasował się na samym szczycie w eliminacjach do ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych. W ubiegłym tygodniu rywalizowali z dwuosobowymi zespołami z innych, śląskich jednostek przystępując do rozwiązywania testu i zadań praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Mł.asp. Mikołaj Widenka i sierż.szt. Mariusz Małek zwyciężyli. Nie spoczęli jednak na laurach, gdyż właśnie intensywnie przygotowują się do zawodów ogólnopolskich, które wystartują 29 maja br. w Słupsku.

Kim są najlepsi policyjni ratownicy na Śląsku?

Mł.asp. Mikołaj Widenka – z wykształcenia etnolog, w służbie od kwietnia 2010 roku. Obecnie w żorskim zespole zwalczającym przestępczość gospodarczą, a wcześniej w rewirze dzielnicowych i ogniwie patrolowym. W 2016 roku, startując w eliminajcach do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku", zwyciężył na Śląsku w konkurencji strzeleckiej. Aspirant Widenka to bardzo zaangażowany policjant, nie tylko doceniany wśród przełożonych i kolegów. Będąc dzielnicowym dał się poznać mieszkańcom jako oddany społeczeństwu stróż prawa, reagujący z emaptią na problemy mieszkańców, ale i człowiek, któremu nie jest obojętny los zwierząt. Kilka lat temu na służbie niósł skutecznie pomoc ofiarom pożaru. Prywatnie miłośnik motoryzacji.

Sierż.szt. Mariusz Małek - z wykształcenia magister wychowania fizycznego, w służbie od grudnia 2010r. Od kwietnia tego roku pełni służbę jako dzielnicowy. W 2017 roku uhonorowany tytułem "Bohatera Dzielnicy Baranowice", który otrzymał za uratowanie życia 58-letniej kobiecie, którą nieprzytomną w mieszkaniu znalazł jej syn. Sierżant Małek ponadto dwa lata temu w Wojewódzkich Eliminacjach do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy stanął, w duecie z innym policjantem, stanął na podium wśród najlepszych policyjnych ratowników na Śląsku, a w 2011 roku zwyciężył w Wojewódzkich Eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku", do których przygotowywał się wraz z kolegą z patrolu. Po służbie instruktor pływania i pasjonat sztuk walki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również