Wiadomości z Żor

Malżeństwo nie odpuściło pijanemu kierowcy

  • Dodano: 2018-07-31 12:00

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej małżeństwa z Jastrzębia-Zdroju w ręce policjantów wpadł kolejny pijany kierowca. Mężczyzna jadąc "Wiślanką" w kierunku Katowic porzucił samochód i uciekał pieszo. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

W sobotę po 18.00 policjanci z Żor i Pawłowic zostali zaalarmowani, że popularną "Wiślanką" porusza się kierowca, który najprawdopodobniej jest pijany. Choć mężczyzna przed przybyciem patrolu zdążył porzucić pojazd i uciec pieszo jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wszystko to za sprawą wzorowej postawy obywatelskiej małżeństwa z Jastrzębia-Zdroju, które zareagowało przerywając swoja podróż.

Podczas, gdy mąż pozostał w samochodzie, aby policjantom wskazać porzucony pojazd, jego żona cały czas podążała za nieodpowiedzialnym kierowcą. Nie spuszczając go ani na moment z oczu po chwili wskazała go interweniującym policjantom. Uciekającym mężczyzną okazał się wówczas 57-latek z Radlina, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

57-letni kierowca daewoo wkrótce usłyszy zarzuty, grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Monika Kliś

    no nieźle :P wzorowi obywatele :) oby więcej takich zatrzymań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również