Wiadomości z Żor

Łapówki w żorskiej policji! Funkcjonariusze z zarzutami!

 • Dodano: 2018-08-22 17:00, aktualizacja: 2018-08-31 09:14

Jak już informowaliśmy, 6 policjantów wydziału  ruchu drogowego KMP w Żorach zostało we wtorek zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Znamy zarzuty!

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wydała oświadczenie odnośnie aresztowania funkcjonariuszy żorskiej drogówki. Wiadomo już, że chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.  Zatrzymanym policjantom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228 § 3 k.k. 

„Jak ustalono, korzyści majątkowe – w różnych kwotach – przyjmowane były przez kilku funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zamian za zaniechanie podjęcia jakichkolwiek czynności służbowych w związku z ujawnieniem popełnienia przez kierujących pojazdami wykroczeń drogowych (polegających przede wszystkim na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy) lub nawet przestępstw polegających kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. W niektórych przypadkach w zamian za przyjętą korzyść majątkową funkcjonariusze Policji wystawiali wobec kierujących pojazdami mandaty karne nie za rzeczywiście, lecz fikcyjnie popełnione wykroczenia.” - informuje prokuratura.

Większość  tych przestępstw oskarżeni policjanci dopuścili się na „wiślance” czyli drodze krajowej nr 81 oraz na drogach dojazdowych do autostrady A1.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego też osoby mające istotne informacje w tej sprawie o zgłaszanie się do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która przypomina, że zgodnie z treścią art. 229 § 6 k.k. „nie podlega karze sprawca przestępstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.”

Co myślicie o tej sprawie?

Komentarze (7)    dodaj »

 • Monika

  Nie tak do końca się z tym zgadzam. Czym drogowa ryzykuje. Kryminalna ryzykuje.

 • Gargamel

  Politycy biorą to dlaczego nie mają brać funkcjonariusze, to przecież tak samo f-usze państwowi tylko dużo mniej zarabiają.

 • pielgrzym cieszyński

  Jestem ze Skoczowa, często jeżdżę przez Żory, wszyscy dobrze wiedzieli (i wiedzą) że policja w Żorach to jedna wielka łapówa.. od lat.Wynagrodzenia w Policji wcale nie są złe, 25 lat pracy i emeryt !!Do tego władza - niestety regułą w komunie było że policjanci byli wyalienowani i trwa to niestety dalej, kto idzie do Policji po roku przestaje poznawać kolegów ze szkoły :(

 • Xy

  Prokuratura powinna wziac pod lupe nie tylko drogowke policji w Zorach,ale cala policje ,bo wszyscy wiedza ze cala tamtejsza policja jest na uslugach firm w Zorach,ktore kryje.Pozatym krycie latami karygodnych zaniedban w niektorych zorskich szkolach podstawowych, daje wiele do myslenia. Podpieranie sie ukladami w zorskiej policji jest w Zorach oczywiste.

 • Jaco

  Podwyżki nic nie dadzą - okazja czyni .... to jest kwestia moralności. Ale fakt faktem zarabiają marnie jak na stopień ryzyka w pracy

 • Żorzanka

  Dajcie im podwyżki, to nie będą brać łapówek. Nie dziwię się że później jaka płaca taka praca . To jest śmieszne jaką pensje mają za brudną robotę.

 • taki sobie jeden

  Pokażcie mi takich ludzi, którzy uważają, że dość zarabiają. Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem: "dajcie im podwyżki, to nie będą brać łapówek". Owszem za trudną i prawidłową pracę powinno się godnie płacić. Ale takie stwierdzenie jest próbą usprawiedliwiania złego postępowania. Podobnie jest w tolerowaniu palenia śmieci (mało ludzi uważa np, palenie w piecach starymi meblami za coś złego, przecież to tylko drewno, a opał za dużo kosztuje). A tolerowanie zbyt szybkiej jazdy. To tylko 50 na godzinę jest śmieszne. Politycy partii PIS kłamią i kradną. Ale przecież ci z PO też kradli. Takich przykładów jest dużo więcej. Nie usprawiedliwiajcie złego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również