Wiadomości z Żor

Koronawirus - aktualne informacje

  • Dodano: 2020-03-12 09:30, aktualizacja: 2020-04-02 11:36

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, a także działając zgodnie z zaleceniami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego informujemy, że placówki oświatowe oraz instytucje kulturalno-sportowo-rekreacyjne w naszym mieście zostają zamknięte.

Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych począwszy od poniedziałku, 16 marca aż do 25 marca włącznie.  Jednak informujemy także, że już od czwartku, 12 marca placówki oświatowe będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – zajęcia nie będą się odbywały. Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować tak szybko opiekę dla dzieci, w czwartek i piątek (12-13 marca) placówki te będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci.

- Ogromny i gorący apel do wszystkich. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny społeczeństwa – zaapelował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Rząd zdecydował także o zawieszeniu na okres 12-25 marca funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych. W związku z tym także w Żorach odwołane lub przełożone na późniejszy termin zostają wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia organizowane przez: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, kino „Na Starówce”, Muzeum Miejskie w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej, Muzeum Ognia, Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach, Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.


Aktualizacja z 11.03.2020 r. godz. 14:20

W związku z poleceniem Wojewody Śląskiego nr 8/2020 z 11 marca 2020 roku od czwartku, 12 marca do odwołania w Żorach zamknięte zostają żłobki oraz kluby malucha.

Jednocześnie informujemy, że Park Wodny Aquarion również będzie zamknięty od godz. 14:00 w środę 11 marca do 26 marca.


W trosce o bezpieczeństwo publiczne oraz w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z korona wirusem władze miasta zwracają się do mieszkańców Żor z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny oraz zachowania spokoju. W szczególności apelujemy o unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach.

Zachęcamy do załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Żory telefonicznie lub przez Internet, korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta


Prosimy o śledzenie miejskich kanałów informacyjnych, ponieważ czas zamknięcia może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.