Wiadomości z Żor

Koronawirus - aktualne informacje

  • Dodano: 2020-03-12 09:30, aktualizacja: 2020-04-02 11:36

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, a także działając zgodnie z zaleceniami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego informujemy, że placówki oświatowe oraz instytucje kulturalno-sportowo-rekreacyjne w naszym mieście zostają zamknięte.

Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych począwszy od poniedziałku, 16 marca aż do 25 marca włącznie.  Jednak informujemy także, że już od czwartku, 12 marca placówki oświatowe będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – zajęcia nie będą się odbywały. Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować tak szybko opiekę dla dzieci, w czwartek i piątek (12-13 marca) placówki te będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci.

- Ogromny i gorący apel do wszystkich. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny społeczeństwa – zaapelował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Rząd zdecydował także o zawieszeniu na okres 12-25 marca funkcjonowania teatrów, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych. W związku z tym także w Żorach odwołane lub przełożone na późniejszy termin zostają wszystkie zaplanowane na najbliższy czas wydarzenia organizowane przez: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, kino „Na Starówce”, Muzeum Miejskie w Żorach, Centrum Edukacji Regionalnej, Muzeum Ognia, Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach, Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.


Aktualizacja z 11.03.2020 r. godz. 14:20

W związku z poleceniem Wojewody Śląskiego nr 8/2020 z 11 marca 2020 roku od czwartku, 12 marca do odwołania w Żorach zamknięte zostają żłobki oraz kluby malucha.

Jednocześnie informujemy, że Park Wodny Aquarion również będzie zamknięty od godz. 14:00 w środę 11 marca do 26 marca.


W trosce o bezpieczeństwo publiczne oraz w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z korona wirusem władze miasta zwracają się do mieszkańców Żor z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny oraz zachowania spokoju. W szczególności apelujemy o unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach.

Zachęcamy do załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Żory telefonicznie lub przez Internet, korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta


Prosimy o śledzenie miejskich kanałów informacyjnych, ponieważ czas zamknięcia może ulec zmianie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również