Wiadomości z Żor

Galeria Wiślanka w Żorach najlepszym centrum handlowym w Europie Środkowo-Wschodniej

  • Dodano: 2021-03-10 14:00

Galeria Wiślanka – pierwsze, nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Żorach uznano za najlepszy średniej wielkości projekt handlowy w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej otwarty w 2020 roku!

Galeria zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym konkursie branżowym „EuropaProperty CEE Retail & Marketplace”

13. edycja konkursu „EuropaProperty CEE Retail & Marketplace” okazała się szczęśliwa dla Galerii Wiślanka. Centrum handlowe w Żorach, które rozpoczęło swoją działalność w październiku ubiegłego roku, otrzymało najwyższą nagrodę w kategorii „Retail Project Medium”, przyznawanej obiektom handlowym średniej wielkości. Mierząca blisko 20 000 m2 Galeria Wiślanka została uznana najlepszym projektem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej! Międzynarodowe, niezależne jury złożone z ponad 50 wpływowych i cenionych autorytetów w branży retail uhonorowało polski obiekt pierwszym miejscem m.in. za jakość całego projektu, wyróżniającą się architekturę czy dobór najemców i kompleksową ofertę handlową dostosowaną do potrzeb klientów.

Jesteśmy dumni, że specjaliści branży retail wyróżnili Galerię Wiślanka najwyższą nagrodą i tym samym docenili jej potencjał. Nasz obiekt został otwarty w 2020 roku, czyli w zdecydowanie najtrudniejszym czasie dla całego rynku z powodu trwającej pandemii. Ta sytuacja nie wpłynęła jednak na decyzje najemców, którzy od początku oceniali ten projekt jako jeden z najbardziej perspektywicznych w kraju. Dzięki temu  centrum handlowe przy współpracy z Firmą Mallson na wiele tygodni przed otwarciem zostało skomercjalizowane na poziomie niemal 100 procent. Swoje sklepy w Wiślance zdecydowały się otworzyć zarówno polskie, jaki światowe firmy, których oferta była dotychczas dostępna dla klientów głównie w największych miastach kraju. Ponadto Galeria stała się jedynym rodzimym obiektem, w którym otwarto zupełnie nowe wielosalowe kino w ubiegłym roku – mówi Teresa Jonas, inwestor, prezes zarządu Wiślanka S.A.

Galeria miała być projektem wyjątkowym, charakteryzującym się nowoczesnym designem i jednocześnie nawiązującym swoją architekturą do bogatej tradycji miasta Żory. I ten cel udało się w pełni zrealizować. Wiślanka to także jedna z ostatnich galerii handlowo-rozrywkowych, otwartych w naszym kraju i wszystko wskazuje na to, że na długo tak zostanie  – dodaje inwestor.

W 13. edycji konkursu EuropaProperty CEE Retail & Marketplace rywalizowało łącznie ponad 500 sprzedawców detalicznych, inwestorów, deweloperów i specjalistów z branży handlu detalicznego. Jury przyznało łącznie nagrody w 28 różnych kategoriach.

Dzięki tej nagrodzie Galeria Wiślanka, ale i miasto Żory zostały zauważane nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Jest ona najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości naszego centrum handlowo – rozrywkowego oraz dowodem, że nasz obiekt jest unikalny i śmiało może konkurować z polskimi i zagranicznymi galeriami – mówi Anna Ujma, dyrektor ds. marketingu Galerii Wiślanka.

Cieszymy się, że nasz obiekt przyczynił się także do promocji Żor, jako miasta nowoczesnego, miejsca z nieustającym potencjałem na rozwój. Dodam, że w kategorii, w której zwyciężyliśmy pokonaliśmy obiekty m.in. z Rosji oraz Słowacji – podkreśla Anna Ujma.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.