Wiadomości z Żor

Dzień Dziecka w Żorach - sprawdź jakie atrakcje czekają na dzieci

 • Dodano: 2019-05-30 14:00

Już w ten weekend będziemy obchodzić najbardziej radosne święto w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji w Żorach odbędą się atrakcyjne wydarzenia skierowane do najmłodszych.

Oprócz koncertów i występów podczas 42. Żorskiej Wiosny Młodości, mieszkańcy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na Dzień Dziecka. Zabawę przygotowuje m.in. Miejski Ośrodek Kultury czy Miasteczko Westernowe Twinpigs.


42. Żorska Wiosna Młodości


Impreza odbędzie się 1 i 2 czerwca w Parku Cegielnia.

Żorska Wiosna Młodości to coroczny cykl imprez nawiązujących do tradycji i historii miasta Żory, organizowanych od roku 1977. Projekt ŻWM przedstawił ówczesny prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Żory, radny Paweł Lokaj. W czasie pierwszych dni czerwca żorzanie mogą uczestniczyć w wielu koncertach skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tradycją stały się występy gwiazd polskiej sceny estradowej, na które już teraz gorąco zapraszamy – informuje organizator, Miejski Ośrodek Kultury Żory.

1 czerwca

 • 17.00 – Afterglow
 • 18.00 – Mesajah
 • 20.00 – Grzegorz Hyży

Między 15.00 a 17.00 MOSiR Żory przygotował specjalne atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.


2 czerwca

 • 17.00 – Kolina Violin Band
 • 18.00 – Antek Smykiewicz
 • 20.00 – Agnieszka Chylińska

WSTĘP WOLNY!


Teatralny Dzień Dziecka


Miejski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka zaprasza na spektakl Teatru Ateneum z Katowic.

 • 31.05 spektakl “Krawiec Niteczka” - godz. 10.00 i 17.00, cena 14 zł przedszkola, 16 zł szkoły podstawowe, 22 zł dorośli i dzieci. Dla dzieci od 4 roku życia.


Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: "O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”), którą zaproponował teatrowi Zbigniew Głowacki, autor sztuki i reżyser spektaklu, adresowana jest do młodszych dzieci.

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta; Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą. Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach trafiają do zalanego deszczem Pacanowa, w którym od dawna pada i pada bez końca. Niteczka przywraca mieszkańcom słońce, zgrabnie łatając dziurę w niebie, a w nagrodę otrzymuje tron i rękę królewny.

Motyw drogi, oryginalne postaci, zabawne przygody, podczas których bohaterowie pokonać muszą własne słabości i lęki, unosząca się nad baśniowym światem aura poezji, zrównoważona absurdalnym humorem i groteską – wszystko to znajdziemy w inscenizacji, zrealizowanej przez międzynarodową ekipę twórców.

Świetne, charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i bardzo ciekawą plastycznie przestrzeń, w której jest miejsce na przenikające się plany, aktorski i lalkowy, zaprojektowała słowacka scenografka, Eva Farkasova, znana doskonale śląskiej publiczności, podobnie jak czeski kompozytor, Pavel Helebrand, którego muzyka zawsze podbija serca widzów.
 

Czytaj także: 10 najciekawszych imprez organizowanych na Śląsku z okazji Dnia Dziecka


Dzień Zbira


W Suszcu zaplanowano Dzień Zbira, czyli plenerowy Dzień Dziecka. Podczas imprezy swoje popisy artystyczne zaprezentują grupy: baletowe, gitarowe, taneczne, uczestnicy zajęć: "Klubu Jasia i Małgosi", Klubu Malucha "Chatka Puchatka", "Tańczące Brzdące" oraz języka angielskiego dla dzieci.

PROGRAM:

 • 16:00 - występy dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez GOK w Suszcu,
 • 18:00 - spektakl "Koty 3" Teatru Gry i Ludzie.
 • 19:00 - pokazy akrobatyczno-taneczne Empire Dance of Suszec


Ponadto:

 • bezpłatne dmuchańce dla dzieci,
 • megaklocki,
 • wóz strażacki & radiowóz policyjny,
 • malowanie twarzy,
 • Olimpiada Gier i Zabaw Ulicznych i Podwórkowych
 • Skatepark Suszec Jam -zawody dla rolkarzy i deskorolkarzy
 • rodzinne zabawy rowerowe z UKS "Krupiński" Suszec


Miasteczko Westernowe Twinpigs


Wiele atrakcji na Dzień Dziecka przygotowało również Miasteczko Westernowe Twinpigs. Lucky Luck, Pocahontas, a może Elvis Presley? W ten weekend Żory opanują małe sobowtóry. Wszystko z okazji Dni Dziecka w Amerykańskim Parku Rozrywki Twinpigs. W Miasteczku odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie związane z Ameryką. Na atrakcyjne nagrody mają szanse dzieci, które 1 i 2 czerwca przyjdą do Parku w pomysłowych strojach.

– W Twinpigs czerpiemy garściami z klasyków zza oceanu. Mamy tutaj nie tylko westernową uliczkę, ale także hawajską plażę czy statek Krzysztofa Kolumba. To nie tylko świetne miejsce do zabawy, ale także doskonały plener na zdjęcia z małymi miłośnikami Ameryki – wyjaśnia Arkadiusz Tomaszewski, prezes spółki Nowe Miasto, zarządzającej Twinpigs.

Konkurs na najlepsze amerykańskie przebranie to nie jedyna atrakcja z okazji Dnia Dziecka. W Parku zorganizowana zostanie także gra plenerowa.
 


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.