Wiadomości z Żor

10 najciekawszych imprez organizowanych na Śląsku z okazji Dnia Dziecka

 • Dodano: 2019-05-25 11:30

Najmłodsi pewnie niecierpliwie już odliczają dni do ich ulubionego święta. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych imprez organizowanych na Śląsku z okazji Dnia Dziecka.
 

Gliwice - Dzień Dziecka ze SpongeBobem w Europie Centralnej
 

Skoki na trampolinach, tunel śmiechu, warsztaty kreatywne, spotkanie ze SpongeBobem Kanciastoportym. Na wszystkie dzieci czekać będzie masa atrakcji.

31 maja i 1 czerwca w Europie Centralnej będzie można spotkać SpongeBoba Kanciastoportego! To najsłynniejsza gąbka świata, której przygody były emitowane w 136 krajach na całym świecie! Z okazji dnia najmłodszych, mali i duzi klienci odwiedzą jego podwodne miasteczko – Bikini Dolne.

Atrakcji będzie mnóstwo m.in.:

 • tworzenie dzieł sztuki,
 • skoki na trampolinach,
 • łapanie meduzy,
 • Tunel Śmiechu,
 • mierzenie radości w zwariowanym Śmiechomacie,
 • strefa malowania buzi,
 • gra w kółko i krzyżyk.

Na każde dziecko czekać będzie dyplom i upominek!

Zabawa ze Spongebobem będzie trwała 2 dni! 31.05 (piątek) oraz 01.06 (sobota) od godz. 11:00 do godz. 19:00. Wstęp wolny!

 

Ruda Śląska - Dzień Dziecka z Elsatem i Silemanem

Wspólna zabawa – bez komórek
gry, konkursy, klauni, balony i sznurek
Wielki dmuchany zamek, malowanie buziek
Przyjdź na Dzień Dziecka! Bawimy się na luzie!

Smartfonowa codzienność, informacyjna burza, cyfryzacja zabawy – czyżby wyprzedziło to tradycyjne formy dawania szczęścia dzieciom? Firmy Elsat i Sileman świadczące usługi telewizji cyfrowej, Internetu i telefonii stacjonarnej na terenie Rudy Śląskiej i okolic, udowodniły, że na szczęście nie jest aż tak źle. Było to rok temu przy ulicy Dąbrowskiego, gdzie dziesiątki maluchów ani przez moment nie pomyślało o wirtualnej rzeczywistości. W tym roku będzie jeszcze lepiej!

Elsat i Sileman kolejny raz organizują Dzień Dziecka pod swoją siedzibą przy ulicy Dąbrowskiego 35 w Rudzie Śląskiej - Wirku. Początek 1 czerwca o godzinie 11:00.

Ruda Śląska - Twórcze budowanie z klocków Lego w C.H. Plaza


Nie jest tajemnicą, że zabawa klockami rozwija i uczy nasze pociechy. Dlatego w tym roku w Ruda Śląska Plaza przygotowano fantastyczne atrakcje z klockami w roli głównej. W centrum znajdą się strefy z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku. Organizatorzy zadbali, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i czuć się wyjątkowo w dniu swojego święta!

 • W strefie projektowania i drukowania 3D dzieci będą mogły zaprojektować i wydrukować na drukarce 3D swój własny klocek.
   
 • W strefie robotyki i programowania natomiast dzieci za pomocą komputerów i tabletów zaprojektują roboty z klocków Lego.
   
 • W strefie twórczego budowania, na specjalnie przygotowanych stołach, dzieci będą mogły zbudować wszystko, co tylko podpowie im wyobraźnia.
   
 • Powstanie również strefa dla najmłodszych, gdzie dzieci będą miały możliwość zabawy kolorowymi, gigantycznymi klockami oraz klockami Lego Duplo.
   
 • Miłośnicy robotów również znajdą coś dla siebie. Wszystko za sprawą strefy Robocup, czyli piłkarskiego turnieju robotów oraz Robo Labiryntu gdzie za pomocą robota sterowanego tabletem trzeba będzie pokonać labirynt z przeszkodami.
   
 • Odbędą się też warsztaty czekoladowe, gry i zabawy logiczne z użyciem interaktywnej ścianki Knooker oraz mat edukacyjnych.


Impreza odbędzie się 1 czerwca między godziną 12 a 19.


Gliwice - Szkoła magii w Teatrze Miejskim


Najmłodsi czarodzieje będą mogli nauczyć się latać na miotle, stworzą księgę zaklęć i zobaczą pokazy magiczne. Do świata czarów dzieci zabierze również "Malutka Czarownica" - urzekający spektakl lalkowy.

Weekend dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach to gry i ćwiczenia warsztatowe oraz spektakl "Malutka Czarownica". To idealny pomysł na prezent dla małych adeptów magii.

Szkoła magii

Magiczna zabawa odbędzie się w wielkim foyer Teatru. Dzieci stworzą księgę dobrych zaklęć, nauczą się latać na miotłach, przygotują pachnące mikstury. Atrakcją będą pokazy magicznych sztuczek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Magiczne zajęcia odbędą się 1 czerwca w godz. 15-18.

Spektakl "Malutka Czarownica”

Przedstawienie w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to adaptacja książki Otfrieda Preusslera o przygodach sympatycznej czarownicy. To spektakl lalkowy z urzekającą scenografią Evy Farkasovej i piosenkami. Opowiada o czarownicy, która zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek. Swoje czary ćwiczy na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 1 czerwca o godz. 16 i 2 czerwca o godz. 15 na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55-57). Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat. Cena biletu to 19 zł-ulgowy i 24 zł-normalny. Bilety można kupić na stronie Teatru.

 

Bytom - Koncertowa zabawa z Niespodzianką
 

Zapowiada się odjazdowa, koncertowa zabawa dla całej rodziny. Muzyka na żywo, warsztaty taneczne, plastyczne oraz DJ-skie, konkursy z nagrodami – to wszystko znajdziecie w świecie muzyki Kinder Joy Road Show. Muzyczna ciężarówka odwiedzi 10 miast w Polsce, zawita również na Śląsku.

Muzyczna ciężarówka przemierzy Polskę w ramach Emojoy Music Tour. Impreza to sposób na wesoły i muzycznie spędzony czas razem z najbliższymi.

Zostań DJ-em lub tancerzem

Wydarzenie to energetyczne spotkanie z muzyką na żywo. Na scenie pojawią się muzycy w strojach inspirowanych zabawkami Kinder Joy. Impreza to nie tylko muzyczne show, ale również ciekawe warsztaty. Dzieci na warsztatach tanecznych będą mogły spróbować swoich sił w street dance. Profesjonaliści pokażą podstawowe kroki z takich stylów jak popping, locking czy breakdance. To również okazja, by zasiąść za stołem DJ-a. Każdy, kto zechce, będzie mógł przekonać się, na czym polega tworzenie i miksowanie muzyki. Na warsztatach plastycznych dzieciaki będą miały nieograniczone pole do popisu dla kreatywności. Nie zabraknie również konkursów związanych z tematyką muzyczną.

Kinder Joy Road Show odbędzie się 1 czerwca w godz. 10-19 w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu (skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Chrzanowskiego).

Zabrze - Ogrodowy Dzień Dziecka w Miejskim Ogrodzie Botanicznym


Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zaprasza serdecznie całe rodziny 1 czerwca, gdzie w godzinach od 10.00 do 15.00 przygotowano mnóstwo atrakcji m.in.

 • turniej szachowy,
 • harcerskie gry i zabawy,
 • zumbę dla dzieci,
 • fitness dla dorosłych,
 • projektowanie z Klubem Kreatywnego Inżyniera,
 • kurs języka migowego.


Będą balony, dmuchany zamek, origami, rękodzieło i naturalne mydła. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie Ogrodu i ogrodowym FB.

Chorzów - Miejski Dzień Dziecka

Z okazji tego wyjątkowego święta dla dzieci przygotowano masę atrakcji i to nie tylko w Dzień Dziecka. Będzie można zdobyć górniczy szyb i dostać certyfikat od prezydenta Chorzowa. Wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych, porozmawiać z Panem Kleksem, poskakać w gumę, zagrać w "zośkę” i sprawdzić się w miejskich podchodach.

To wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta w Chorzowie i Chorzowską Strefę Wolontariatu.

HARMONOGRAM AKCJI:


1 czerwca - Mali Zdobywcy Szybu

Każde dziecko będzie mogło po raz pierwszy w życiu zdobyć górniczy szyb! Ci, którym uda się o własnych siłach wejść na wieżę widokową szybu "Prezydent”, otrzymają certyfikat „Małego zdobywcy górniczego szybu”. Na dzieci czekają też nagrody - niespodzianki!

Miejsce: Szyb "Prezydent", Godziny: 12 - 17


2 czerwca - Chorzowski Festiwal Baniek Mydlanych

Wszystkie dzieci w południe wypuszczą setki baniek mydlanych! Ponadto na najmłodszych czekać będą cztery strefy tematyczne: gier podwórkowych, militarna, plastyczna i Scena pod Estakadą! Wezmą udział w konkursach, zabawach, przejadą się "bajowym” tramwajem i spotkają Pana Kleksa, Smerfy i inne bajkowe postaci!

Miejsce: plac pod Estakadą, Godziny: 10 - 13
 

3 czerwca - Po strzałce do celu - Chorzowskie Podchody

Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w wielkich, miejskich podchodach. Będą tory przeszkód, łamigłówki, skakanie na czas, rywalizacja w „zośce” i wiele innych konkurencji. Dla najlepszych drużyn: nagrody - niespodzianki!

Miejsce: Park Róż (zbiórka koło pomnika Matki z Dzieckiem), Godziny: zbiórka o godz. 15.30


Chorzów - Legendia


Ahoj przygodo! 1 czerwca w Legendii spotkacie się z Piratami!

W programie tego wyjątkowego dnia:

 • spektakl „Piraci – czyli Lukrecja i Pomarańcze” w wyk. Fabryki Kultury,
 • Morskie Opowieści czyli żeglarskie śpiewanie z zabawami i konkursami,
 • a także Piana Party Kids czyli mini disco w wielkiej pianie!

Łowcy przygód zagrają w grę terenową – poszukają skarbu, który ukryliśmy w naszym parku! Będą też wielkie bańki mydlane i malowanie pirackich buziek!

A na koniec zobaczymy taniec prawdziwej syreny – czyli pokaz akrobatyczny w kielichu wodnym, wyk. Anna Filipowska z SK TALENT!

Zabrze - Sztolnia Królowa Luiza


Dzień Dziecka w Sztolni Królowa Luiza to nie tylko całodzienna moc atrakcji i zabaw w Parku 12C. To podróż na egzotyczną wyspę Madagaskar pełną niespodzianek.

Piasek, palmy, zawody sportowe, słodkości i muzyka. Jednym słowem wielki fajer u Juliana - czyli gotowy pomysł jak sprawić najmłodszym frajdę.

W towarzystwie przewodników, przebranych za pingwiny podziemne zwiedzanie prawdziwej kopalni dostarczy niezapomnianych wrażeń, a moc atrakcji na powierzchni sprawi, że ten dzień dla każdego dziecka będzie niezapomniany.

Czas spędzony w towarzystwie bajkowych postaci, z rodzicem przy boku i odrobina podziemnej magii to gwarancja uśmiechu na twarzy każdego dziecka.

W dniach 1-2 czerwca br. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w ramach obchodów Dnia Dziecka realizowanych pn. "Madagaskar – Fajer u Juliana”, na terenie Parku 12C Sztolni Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza 43 przygotowało:

 • Podziemne tematyczne zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza
 • Zjazdy linowe dla dzieci i dorosłych (tzw. tyrolka), obsługa profesjonalnych instruktorów
 • Dmuchany park atrakcji: zamek do skakania, tor przeszkód, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnia
 • Prawdziwy samolot w skali 1:1
 • Pokaz gadów
 • Artystyczne warsztaty rękodzieła z wiórków drewna
 • Zajęcia sportowe
 • Zabawę w tematyczne podchody pn. "Poszukiwanie Skarbu Juliana”
 • Gry planszowe XXL
 • Zabawę z 2 dużymi piniatami
 • Zabawę z mega klockami
 • Zabawę z górniczym kołem fortuny
 • Zabawę w mini kopalnię - Bajtel Gruba
 • Występy zespołu tanecznego
 • Kwiatowe girlandy dla uczestników wydarzenia
 • Malowanie twarzy
 • Usługi fotograficzne w postaci fotobudki
 • Oprawę muzyczną wraz z konferansjerem
 • Usługi gastronomiczne – sprzedaż gofrów, waty cukrowej, lodów.

Pragnąc przybliżyć tajemnicę zabrzańskich podziemi najmłodszym, już dziś dokonaj rezerwacji na zwiedzanie TUTAJ.

Bytom - Dzień Dziecka w Operze Śląskiej


1, 2 i 3 czerwca - "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!” Benjamina Brittena. Spektakl ten jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru.

Chłopiec o imieniu Sam, zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy, kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię o chłopcu zmuszonym do ciężkiej pracy, którego przed zgubą ratują dobroć i gorące serce innych dzieci, stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier.

Bilety i więcej informacji znajdziecie TUTAJ.


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również