Wiadomości z Żor

Dwóch kierowców w jednym samochodzie. Obaj byli pijani

  • Dodano: 2021-10-27 08:30, aktualizacja: 2021-10-28 13:09

W nocy z piątku na sobotę policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochód, będąc w stanie nietrzeźwości. Po spowodowaniu kolizji na firmowym parkingu, zamianie miejsc, kierowcy pokłócili się i doszło pomiędzy nimi do rękoczynów. Ostatecznie obaj trafili do policyjnej celi, a następnie usłyszeli zarzuty.

Najpierw razem spożywali alkohol, a potem wsiedli do samochodu

Kiedy 22-latek cofając na parkingu firmowym, uderzył w inny zaparkowany pojazd, postanowił zamienić się miejscami z 20-letnim kolegą. Po krótkiej chwili doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, gdyż starszy nalegał by młodszy wziął winę na siebie. Sprzeczka przerodziła się w awanturę, a ta doprowadziła do rękoczynów.

Przyznali się do winy

Kiedy policjanci przybyli na miejsce i ustalili przebieg zdarzenia, potwierdzili też, że obaj mężczyźni są pijani. Badanie alkomatem u starszego wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, u młodszego natomiast ponad promil. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi, a w sobotę usłyszeli zarzuty. Obaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i przypominają – jeśli piłeś, NIE JEDŹ!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również