Wiadomości z Żor

Brutalnie pobicie 15-latki w parku Cegielnia! Uczennice znęcały się i poniżały koleżankę

  • Dodano: 2022-05-26 10:15, aktualizacja: 2022-05-26 14:44

Na początku maja w Parku Cegielnia doszło do pobicia 15-latki przez jej 5 rówieśniczek. Policjanci ustalili, iż podłożem całego zajścia był spór o relację dziewczynki z chłopakiem. Na takie zachowania z pewnością nie ma przyzwolenia. Teraz dziewczynkom grożą srogie konsekwencje.

Lincz nastolatek za rozmowę z chłopakiem

Na początku maja do Dyżurnego żorskiej Policji zgłosili się rodzice 15-letniej dziewczynki, która miała zostać pobita przez grupę rówieśniczek. Jak ustalili mundurowi, do zajścia doszło w zalesieniu przyległym do „Parku Cegielnia”, a przyczyną całego zajścia była rozmowa z chłopakiem. Pięć nastolatek działając wspólnie i w porozumieniu zwabiły dziewczynkę w ustronne miejsce pod pretekstem wyjaśnienia sprawy relacji z chłopakiem. Na miejscu nakazały klęknąć na ziemi i zaczęły okładać ją dłońmi po twarzy.

Podczas całego zajścia jedna z uczestniczek pobicia zmuszała klęczącą nastolatkę, aby ta przepraszała inną za swoje zachowanie oraz w wulgarny sposób poniżała siebie i nawoływała do dalszego bicia.

W trakcie tego brutalnego zachowania bitej dziewczynce inna z uczestniczek w zuchwały sposób ukradła e-papierosa. Gdy w obronie klęczącej dziewczynki stanął chłopiec, który zauważył całe zajście, to i względem niego skierowane zostały groźby utraty zdrowia i życia.

Napadnięta dziewczynka doznała powierzchownych obrażeń i krwawienia z okolic ucha.

Za popełnione czyny nastolatkom grożą srogie konsekwencje, o których zadecyduje sąd m.in. nadzór kuratora nad dzieckiem, a także rodziną, a w skrajnym przypadku nawet umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

- Pamiętajmy, że hejt rodzi hejt, a na taką agresję z pewnością nie ma przyzwolenia. Ta sytuacja nie dotyczyła problemowej młodzieży ani takiej, która była wcześniej notowana, a mimo to fala nienawiści mocno się rozpędziła. Apelujemy również do rodziców, aby rozmawiali i obserwowali swoje dzieci. Zwracali uwagę na ich problemy i rozmawiali o trudnych sytuacjach - przekazują żorscy policjanci. - Przypominamy również, iż zgodnie z ustawą z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych e-papierosy podlegają wielu obostrzeniom prawnym. E-papierosy mogą kupić wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat - dodają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.