Wiadomości z Żor

61-latka oszukana na 140 tysięcy złotych! Fałszywy "analityk giełdowy" opróżnił jej konto

  • Dodano: 2021-10-04 08:00, aktualizacja: 2021-10-04 08:26

140 tysięcy złotych wyprowadzili oszuści z konta mieszkanki Żor. Przestępcy zaoferowali jej pomoc w grze na giełdzie i zapewnili, że nie poniesie żadnego ryzyka. 61-latka zgodziła się, zainstalowała na komputerze aplikację, a później obserwowała trwające operacje na rachunku bankowym.

Oszuści zaproponowali 61-latce pomoc w grze na giełdzie

Oszuści do 61-letniej emerytki z Żor odezwali się przed południem. Pierwszy rozmówca zaproponował kobiecie pomoc w grze na giełdzie. Podczas wstępnej rozmowy zapewnił, że jego oferta jest legalna, nie pociąga za sobą żadnego ryzyka, a kobieta na współpracy może tylko zyskać, w zasadzie nie robiąc nic.

Podczas rozmowy telefonicznej oszust wspólnie z 61-latką ustalił specjalne hasło, którym miała posłużyć się już wkrótce podczas rozmowy z analitykiem giełdowym. Ten zadzwonił do niej po kilku godzinach i na hasło „czekolada” przeszedł do dalszych instrukcji.

Mieszkanka Żor straciła 140 tysięcy złotych

Mężczyzna po drugiej stronie telefonu polecił 61-latce zainstalowanie specjalnej aplikacji, która miała umożliwić mu zdalne operacje na koncie pokrzywdzonej. Kiedy to uczyniła, oszust przeszedł do rzeczy i wykonał pierwsze transakcje. W sumie podczas trwającej rozmowy wyprowadził z konta aż 140 tysięcy złotych.

61-latka w pewnym momencie zaczęła się niepokoić i próbowała skontaktować się z policjantami, podejrzewając, że właśnie padła ofiarą oszustów, jednak za nic w świecie nie mogła uruchomić telefonu, gdyż trwała rzekoma sesja giełdowa. Dopiero po jej zakończeniu zdołała skontaktować się z bliską osobą, będąc już wówczas pewną, że została oszukana.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek. Przypominamy też o tym, aby NIGDY pod żadnym pozorem NIE PODAWAĆ danych dostępowych do konta!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.