Wiadomości z Żor

61-latka oszukana na 140 tysięcy złotych! Fałszywy "analityk giełdowy" opróżnił jej konto

  • Dodano: 2021-10-04 08:00, aktualizacja: 2021-10-04 08:26

140 tysięcy złotych wyprowadzili oszuści z konta mieszkanki Żor. Przestępcy zaoferowali jej pomoc w grze na giełdzie i zapewnili, że nie poniesie żadnego ryzyka. 61-latka zgodziła się, zainstalowała na komputerze aplikację, a później obserwowała trwające operacje na rachunku bankowym.

Oszuści zaproponowali 61-latce pomoc w grze na giełdzie

Oszuści do 61-letniej emerytki z Żor odezwali się przed południem. Pierwszy rozmówca zaproponował kobiecie pomoc w grze na giełdzie. Podczas wstępnej rozmowy zapewnił, że jego oferta jest legalna, nie pociąga za sobą żadnego ryzyka, a kobieta na współpracy może tylko zyskać, w zasadzie nie robiąc nic.

Podczas rozmowy telefonicznej oszust wspólnie z 61-latką ustalił specjalne hasło, którym miała posłużyć się już wkrótce podczas rozmowy z analitykiem giełdowym. Ten zadzwonił do niej po kilku godzinach i na hasło „czekolada” przeszedł do dalszych instrukcji.

Mieszkanka Żor straciła 140 tysięcy złotych

Mężczyzna po drugiej stronie telefonu polecił 61-latce zainstalowanie specjalnej aplikacji, która miała umożliwić mu zdalne operacje na koncie pokrzywdzonej. Kiedy to uczyniła, oszust przeszedł do rzeczy i wykonał pierwsze transakcje. W sumie podczas trwającej rozmowy wyprowadził z konta aż 140 tysięcy złotych.

61-latka w pewnym momencie zaczęła się niepokoić i próbowała skontaktować się z policjantami, podejrzewając, że właśnie padła ofiarą oszustów, jednak za nic w świecie nie mogła uruchomić telefonu, gdyż trwała rzekoma sesja giełdowa. Dopiero po jej zakończeniu zdołała skontaktować się z bliską osobą, będąc już wówczas pewną, że została oszukana.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek. Przypominamy też o tym, aby NIGDY pod żadnym pozorem NIE PODAWAĆ danych dostępowych do konta!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również