Wiadomości z Żor

19-latek z blisko 2 promilami i bez uprawnień spowodował kolizję

  • Dodano: 2020-04-02 07:30, aktualizacja: 2020-04-02 07:47

Blisko dwa promile miał w wydychanym powietrzu kierowca bmw, który wczoraj spowodował kolizję.

19-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie za kierownicą i uderzył w trzy znaki drogowe oraz latanię. Jak ustalili mundurowi mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem.


Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 19-letniego mieszkańca Żor, który wsiadł za kierownicę bez uprawnień, mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Jak ustalili nastolatek, jadąc ulicą Boryńską i zbliżając się do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w znaki drogowe, a następnie w latarnię. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak kierowca wykazał się zupełnym brakiem wyobraźni.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 19-latkowi grozi teraz wysoka kara grzywny i nawet do 2 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Z pewnością też znacznie wydłuży się czas kiedy to będzie mógł starać się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

W związku ze zmiennymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w szczególności porannymi przymrozkami, czy występującymi opadami policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Przypominają też, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, ale też ryzykiem, które zagraża nie tylko samym kierowcom, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.