Wiadomości z Żor

Smartfon pod ochroną

  • Dodano: 2018-01-19 08:00, aktualizacja: 2018-01-19 08:04

Telefony komórkowe już od lat pełnią znacznie więcej funkcji niż tylko urządzenia do odbierania i nadawania połączeń i wiadomości tekstowych. Dziś tak naprawdę nosimy przy sobie kieszonkowy komputer, kamerę, odtwarzacz muzyki, nawigację GPS i aparat w jednym, a na tym nie kończy się lista funkcjonalności smartfonów.

Uniwersalność nowoczesnych telefonów ma swoją cenę – dziś nawet urządzenia ze średniej półki to koszt około tysiąca złotych, a te najbardziej wydajne i funkcjonalne są nawet kilkukrotnie droższe. Nic dziwnego, że utrata lub uszkodzenie takiego gadżetu może okazać się niezwykle bolesne dla naszego portfela.

Ochrona dopasowana do potrzeb

Ubezpieczanie elektroniki to trend stosunkowo nowy na polskim rynku, jednak bardzo ciepło przyjęty przez konsumentów, o czym najlepiej świadczą masowo pojawiające się oferty, nie tylko dla właścicieli smartfonów, ale także smartwatchy czy innych elektronicznych drobiazgów. Nic dziwnego, skoro od lat spada sprzedaż komputerów osobistych, w przeciwieństwie do tabletów i smartfonów, która dosłownie szybuje w górę według raportu firmy IDC.

Wystarczy spojrzeć na ofertę (Mobile Phone Insurance, gadget-cover.com/mobile-phone-insurance) takich ubezpieczycieli jak brytyjski Gadget Cover, by szybko odkryć, jaki jest najpopularniejszy zakres ochrony smartfona.

Telefon, ale i nie tylko

Chociaż sam telefon zaliczany jest do najdroższych sprzętów, jakie możemy zniszczyć lub stracić, to nie należy zapominać też o mniej przeliczalnych wartościach naszego smartfona – funkcji karty płatniczej oraz archiwizatora wspomnień lub ważnych dokumentów. Pół biedy, jeśli takie dane regularnie archiwizujemy, w przeciwnym razie ich strata może okazać się jednak bardziej bolesna niż samego telefonu. Ubezpieczyciele zaradzają temu problemowi, coraz częściej udostępniając klientom chmurę, z którą mogą synchronizować dane – będą one dostępne w każdym miejscu na świecie, o ile tylko będziemy mieć dostęp do internetu.
Warto zatem sprawdzić, czy nasza umowa zabezpiecza nas przed skutkami kradzieży (i ewentualnymi płatnościami zrobionymi przez złodzieja) oraz czy ubezpieczyciel da nam rekompensatę za akcesoria (ładowarka lub słuchawki) utracone lub uszkodzone wraz z telefonem. Dobrze rozważyć tego typu opcje, tym bardziej, że często są one oferowane już domyślnie w podstawowym pakiecie, a najczęściej kosztują nawet kilka złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.