Wiadomości z Żor

Samodoskonalenie nauczycieli - konieczność w XXI wieku

  • Dodano: 2021-04-07 15:00, aktualizacja: 2021-04-08 18:25

Współczesny nauczyciel nie jest już wyłącznie nobliwym belfrem, który przychodzi z tym samym podręcznikiem i zestawem zadań od lat. Nauczyciel XXI wieku nie tylko uczy młodzież, ale i sam uczy się nieustannie, aby jego metody przekazywania wiedzy trafiały do młodych ludzi. Pomocny w tym okaże się zestaw szkoleń, zarówno online, jak i stacjonarnych.

Nowoczesna szkoła? Kreatywność!

Nowoczesna szkoła, bez względu na to, czy lekcje odbywają się w salach lekcyjnych, czy zdalnie przed komputerami, powinna iść z duchem czasu i czerpać z różnych źródeł. Ostatnio dużą popularnością cieszy się zachodni model metodyczny, który pozwala na znaczną kreatywność ucznia. Dotychczas w polskim systemie edukacji większą wartością było realizowanie programu ściśle według ustalonych reguł, obecnie jednak odchodzi się od tego modelu i pozwala na większą dowolność myślenia. ECRK Lex organizuje specjalne szkolenia dla nauczycieli w tym zakresie.

Jak oceniać uczniów?

W czasie pandemii dużym problemem stała się ocena pracy uczniów. Jedynym, co można łatwo ocenić, jest bowiem aktywność, a ta – jak wiadomo – online jest raczej znikoma. Nie ma pewności, czy przy odpowiedzi uczeń nie korzysta z notatek, a w trakcie sprawdzianu z podręcznika. Jednocześnie trudno jest wyegzekwować włączenie kamerek internetowych, nie można również wymagać od każdego ucznia posiadania takowej. Szkoła raczej nie zapewnia sprzętu, a w domu nie każdy go posiada.

Również na takie sytuacje można znaleźć rozwiązanie. W bogatej ofercie ECRK Lex dyrektorzy i pracownicy administracji z pewnością znajdą szkolenie dla nauczycieli, które pomoże kadrze pedagogicznej rozwiązać ten problem.

Bezpieczeństwo w sieci

Odkąd znakomita część zajęć odbywa się online, dochodzą dodatkowe niebezpieczeństwa, jakie czyhają zarówno na nauczycieli, jak i na uczniów. Dobrze byłoby przygotować obie grupy tak, by bezpiecznie korzystały z zasobów Internetu, a także dobrze radziły sobie z platformami edukacyjnymi i komunikatorami.

Logiczne jest, aby przygotować nauczycieli tak, aby potrafili przekazać swoją wiedzę uczniom. Bezpieczne korzystanie z zasobów dostępnych w Internecie to jedna z priorytetowych umiejętności we współczesnym systemie edukacji. Dlatego też w ofercie ECRK Lex znaleźć można szkolenie właśnie odpowiadające tym kompetencjom. Warto przyjrzeć się szerokiej ofercie kursów online, które nie tylko wpłyną na jakość nauczania, ale pozwolą na lepszy kontakt z uczniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.