Wiadomości z Żor

Rewolucja w kuchni, czyli patelnia miedziana! Sprawdź, dlaczego warto ją wybrać!

  • Dodano: 2020-10-05 09:00

Wybór odpowiedniej patelni to jeden z popularnych, kuchennych dylematów. Choć na rynku nie brakuje coraz to nowszych propozycji, to zarówno początkujący, jak i doświadczeni kucharze wciąż borykają się z przywierającymi lub przypalonymi potrawami. Sposobem na zażeganie tego typu problemów może okazać się patelnia miedziana! Czym charakteryzuje się to rozwiązanie i dlaczego warto je wybrać?

Patelnia miedziana, czyli jaka?

Czym charakteryzuje się patelnia miedziana? To rozwiązanie pokryte specjalnie opracowaną powłoką. Zawarta w niej miedź jest jednym z najlepszych przewodników cieplnych, co gwarantuje szybkie przewodzenie temperatury i równomierne nagrzewanie.

Patelnia miedziana – łatwe i szybkie gotowanie

 

Ze względu na swoje unikalne właściwości, patelnia miedziana sprawia, że gotowanie i duszenie potraw jest znacznie krótsze. Co więcej, jej nieprzywierająca powłoka zapobiega przyklejaniu się dań do dna i przypaleniom, które są częstym skutkiem tego zjawiska. Warto również zaznaczyć, że doskonałymi rozwiązaniami są modele wyposażone w stalowy, nienagrzewający się uchwyt, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo gotowania.

Czy gotowanie na miedzianej patelni jest zdrowe?

Patelnia wyposażona w miedzianą powłokę umożliwia przygotowanie potraw na minimalnej ilości tłuszczu. Pozwala to nie tylko ograniczyć kaloryczność posiłków, ale też obniżyć poziom tłuszczu w diecie. Oznacza to, że patelnia miedziana to doskonała propozycje dla osób, które dbają o zdrowy jadłospis.

Lekka i łatwa w utrzymaniu w czystości

Masz dosyć szorowania przywierających resztek jedzenia? Patelnia miedziana jest właśnie dla Ciebie! Dzięki specyficznej powłoce do mycia wystarczy Ci gąbka i płyn do naczyń. Co więcej, niewielka waga patelni sprawia, że jej czyszczenie jest proste i wygodne.

Rozmiar i przeznaczenie patelni miedzianej

 

Zastanawiasz się, czy patelnia miedziana sprawdzi się w Twojej kuchni? Sprawdź model Starlyf Copper Pan! To rozwiązanie, które dostępne jest w trzech praktycznych rozmiarach. Ponadto, z powodzeniem możesz używać go na kuchenkach gazowych i elektrycznych, a także płytach indukcyjnych i ceramicznych.

 

Wygląd też ma znaczenie!

 

Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do popularnego teflonu, patelnia miedziana prezentuje się bardzo stylowo. Dzięki temu może stać się estetycznym elementem wystroju kuchni. Idealnie sprawdzi się również w otoczeniu zastawy, gdy zechcesz zaserwować danie prosto z patelni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.