Mali mieszkańcy Żor powitali wiosnę w rytmie eko – kolorowy korowód i ekologiczne atrakcje

Czas czytania: 3 min.

W środę, 19 marca 2026 roku, najmłodsi mieszkańcy Żor świętowali początek wiosny podczas wydarzenia „Wiosna w Rytmie Eko”. W centrum miasta odbył się radosny pochód z Marzanną, a dzieci wzięły udział w wielu atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych, promujących postawy ekologiczne. Uczniowie klas 1-3, nauczyciele oraz radne Miasta Żory – Jolanta Hrycak, Ewa Kałus i Małgorzata Celińska – wspólnie bawili się, celebrując nadejście wiosny.

Kolorowy pochód z Marzanną w centrum Żor

Centralnym punktem obchodów było tradycyjne, wiosenne świętowanie w postaci pochodu z Marzanną. Uczestnicy, ubrani w kolorowe stroje, z własnoręcznie przygotowanymi transparentami, przeszli ulicami wokół rynku, tworząc radosną atmosferę. Marzanna, symbol zimy, została pożegnana, a w zamian wiosna zagościła w sercu miasta.

Tańce, iluzjonista i ekologiczne atrakcje

Poza pochodem na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W żorskim amfiteatrze i na płycie Rynku odbyła się wspólna zumba, która porwała do tańca dzieci i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ „Zespołu do Zadań Specjalnych”, który dostarczył uczestnikom solidnej dawki energii. Na placu nie zabrakło także pokazu iluzjonisty, który zachwycił wszystkich zgromadzonych.

Zajęcia edukacyjne i ekologiczne wyzwania

W ramach wydarzenia dzieci mogły uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach. Wzięły udział w zajęciach z edukacji regionalnej, posadziły bratki, a także brały udział w eko-quizie. Również na stoiskach czekały ekologiczne atrakcje – dzieci mogły zrobić zakładkę do książki i spróbować bezpłatnej waty cukrowej oraz popcornu. Dodatkową atrakcją była karuzela „Żorzanka”, na której dzieci mogły przejechać się za darmo.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe