Wiadomości z Żor

Internet na co dzień - czego szukają użytkownicy?

  • Dodano: 2018-04-26 12:00

Według badań blisko 90% gospodarstw domowych posiada dostęp do Internetu. Dla większości z nas dostęp do sieci jest niezbędny nie tylko w pracy i szkole, lecz także staje się ważnym środkiem komunikacji czy źródłem rozrywki. Spora część naszego życia przeniosła się więc do Internetu. Sieć zdecydowanie ułatwia nam wykonywanie codziennych obowiązków, dzięki niej szybko i bez wysiłku uzyskujemy dostęp do potrzebnych nam informacji. Używamy też Internetu w pracy, szkole, robimy w nim zakupy, a nawet kontaktujemy się z lekarzem za pomocą platform placówek medycznych. Dzięki Internetowi nasza codzienność stała się prostsza i wygodniejsza. Dane statystyczne, uzyskane na podstawie wyszukiwanych haseł, mogą wiele powiedzieć o życiu naszego społeczeństwa i jednocześnie dają nam obraz zainteresowań Polaków. Sprawdźmy, jak to wygląda.

Najczęściej wyszukiwane hasła w 2017 r.

Statystyczny Polak najczęściej szuka newsów dotyczących głośnych medialnie wydarzeń. W 2017 r. była to sprawa Magdaleny Żuk – historia, którą przez wiele miesięcy żyła cała Polska. W czołówkach statystyk stale pojawiają się też nazwiska znanych osób, aktorów czy celebrytów. W minionym roku zdecydowanie było to nazwisko zmarłego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Często wyszukiwany był też miniserial satyryczny “Ucho Prezesa’’, ale także informacje o największych wydarzeniach sportowych i konkursach piękności.

W sieci szukamy też przepisów kulinarnych. Dominujące hasła to grzyby czy dania kuchni polskiej, jak kopytka i barszcz. Polacy szukają w sieci również przepisów na słodkości. W tej kategorii “modna’’ okazała się polewa czekoladowa.

Jedną z najpopularniejszych rozrywek w polskim domu są oczywiście seriale. Na pierwszym miejscu znalazło się, wspomniane już wcześniej, ,,Ucho Prezesa’’, na drugim ,,Diagnoza’’, a tuż za nimi ,,Belle Epoque’’. Dużą widownią mogły pochwalić się też takie produkcje, jak ,,Wataha’’ i ,,W rytmie serca’’.  

Najlepszy Internet dla domu

Tylko Internet o odpowiedniej prędkości jest w stanie  zapewnić nam swobodnie korzystanie z sieci. Nie ma nic bardziej denerwującego niż zawieszanie łącza internetowego podczas oglądania ulubionego filmu czy programu. Obecnie na rynku dostępne są oferty zawierające Internet o prędkości nawet 500 Mb/s. To przesył, który zapewnia swobodne korzystanie z zasobów sieci bez zakłóceń na kilku urządzeniach w domu. Taką usługę internetu oferuje firma UPC, która dostarcza swoje rozwiązania poprzez infrastrukturę światłowodową. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest światłowód. To szklane włókno z domieszką tworzyw sztucznych, umożliwiające przesyłanie danych z prędkością światła. Sieć światłowodowa, w przeciwieństwie do tradycyjnej, zapewnia nieograniczone możliwości przesyłu oraz odporność na zakłócenia. To technologia, która odznacza się bardzo dużym potencjałem rozwojowym. Obecnie wykorzystuje się tylko część jej możliwości, niemniej jednak światłowód jest najbardziej niezawodnym sposobem dostarczania Internetu do naszych domów. Firma UPC oferuje rozbudowaną infrastrukturę światłowodową na terenie niemal całego kraju. Sprawdź, jakie są możliwości przyłączenia do sieci światłowodowej w twojej okolicy. Ciesz się szybkim i niezawodnym Internetem!

Nie tylko Internet

Wybierając dostawcę Internetu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług operatorów kablowych. Firma UPC oferuje pakiety zawierające Internet o prędkości do 500 Mb/s oraz dodatkowo pakiety telewizyjne. To rozwiązanie dla całej rodziny, bo każdy z domowników znajdzie w różnorodnej ofercie programowej coś dla siebie. Bogata biblioteka filmowa zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym domownikom, a kanały sportowe umożliwią śledzenie bieżących wydarzeń sportowych. Kanały przyrodnicze to doskonały pomysł na rodzinne popołudnie, a dobry serial na relaks po męczącym dniu. A to wszystko w najwyższej jakości obrazu i dźwięku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.