Wiadomości z Żor

Czym zastąpić jazdę na rowerze późną jesienią i zimą?

  • Dodano: 2020-11-16 15:00

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych form aktywności fizycznej wielu ludzi. To także świetny sposób na spędzenie czasu wolnego w ciepłe letnie, wiosenne i jesienne dni. Jazda na rowerze to sposób na poznawanie nowych okolic, idealny sposób na relaks i na poprawę samopoczucia.

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych form aktywności fizycznej wielu ludzi. To także świetny sposób na spędzenie czasu wolnego w ciepłe letnie, wiosenne i jesienne dni. Jazda na rowerze to sposób na poznawanie nowych okolic, idealny sposób na relaks i na poprawę samopoczucia. 

Regularna jazda na rowerze pomaga schudnąć i ładnie wymodelować sylwetkę. Niestety aura często uniemożliwia jazdę na rowerze, późną jesienią i zimą nasze rowery lądują w piwnicy lub w garażu. 

Rower stacjonarny

Doskonałą alternatywą dla roweru tradycyjnego jest rower stacjonarny kupiony w marbo-sport.pl. Trening na takim rowerze można rozpocząć w dowolnej chwili i w dowolnej chwili go zakończyć. Rower stacjonarny to bardzo wygodne urządzenie dla osób początkujących, osób mających kiepską kondycję, osób z otyłością i z nadwagą. 

Na ścieżkach i na trasach rowerowych często można napotkać różne trudności – tłumy ludzi, nierówności na drodze, podjazdy, zakręty, znaki drogowe, często trzeba się zatrzymywać, zmieniać tempo jazdy, wymijać innych rowerzystów i pieszych. Ćwicząc na rowerze stacjonarnym, można się skupić tylko na treningu, nie musimy pokonywać żadnych przeszkód. 

Sami ustalamy dystans i prędkość jazdy. Wprawdzie ćwicząc na rowerze stacjonarnym nie możemy podziwiać ładnych widoków, co ma miejsce podczas jazdy na rowerze tradycyjnym, ale treningi na rowerze stacjonarnym nie muszą być nudne. Podczas ćwiczeń można włączyć ulubioną muzykę, a nawet oglądać telewizję. 

Zarówno jazda na rowerze tradycyjnym, jak i stacjonarnym to szybki, skuteczny i przyjemny  sposób na spalenie zbędnych kalorii. Oczywiście wiele zależy od przebytego dystansu i tempa jazdy, ale podczas godziny jazdy można spalić około 500 kalorii bez większego wysiłku. 

Rower treningowy to idealny sprzęt do ćwiczeń dla osób starszych, kobiet mających małe dzieci, osób mających problemy z kręgosłupem i ze stawami, osób, które nie powinny dźwigać. Rower tradycyjny często wymaga przeniesienia np. po schodach, a niestety trochę waży. Rower stacjonarny stoi w jednym miejscu i nie trzeba go przenosić. 

Na rowerze treningowym można ćwiczyć przez cały rok, nie tylko jesienią i zimą, ale też wiosną i latem, gdy pogoda uniemożliwia trening na świeżym powietrzu, gdy pada deszcz, grzmi i wieje silny wiatr. Zanim przystąpimy do ćwiczeń, należy przewietrzyć pokój i wykonać krótką rozgrzewkę. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.