Wiadomości z Żor

Czy warto pracować w opiece?

  • Dodano: 2022-01-14 15:30

Wiele ostatnio mówi się o tak zwanych zawodach przyszłości, które zapewnią osobom je wykonującym pracę na lata, a nawet dekady, oferując przy tym wysokie dochody. Najczęściej wśród wymienianych przykładów takich zawodów są profesje związane z nowymi technologiami, biotechnologią, inżynierią, czy programowaniem. Jednak tak naprawdę pomija się grupę zawodów, bez których trudno wyobrazić sobie nie tylko obecny, ale przede wszystkim przyszły świat. Chodzi tutaj między innymi o opiekunów osób starszych, którzy stają się wręcz niezbędni w coraz szybciej starzejących się krajach Europy i Świata. Jednak z czym wiąże się tak naprawdę praca opiekuna seniora i czy warto ją wykonywać?

Praca w opiece osób starszych wiąże się z szeregiem wymogów, jakie trzeba spełnić, aby z powodzeniem wykonywać ten zawód. Szczególnie jeśli chodzi o rynek niemiecki, gdzie zapotrzebowanie na opiekunów jest największe. Po pierwsze, to znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację zarówno z podopiecznym, jak i jego krewnymi. Po drugie, konieczne jest posiadanie już pierwszych doświadczeń w opiece nad osobami starszymi, zdobytych, albo podczas pracy zawodowej w charakterze opiekunki czy pielęgniarki, albo podczas opieki nad swoimi bliskimi np. rodzicami, czy dziadkami. Praca w opiece w Niemczech wymaga także opanowania i wewnętrznego spokoju, bowiem współpraca z osobami dotkniętymi ciężkimi chorobami, typu Alzheimer czy Demencja, często nie jest usłana różami. Więcej na temat różnych aspektów pracy w opiece seniora można przeczytać na blogu: https://porady.senioport.pl/.

Na szczęście praca w opiece w Niemczech, to nie tylko wymagania i obowiązki ale także spore profity. Po pierwsze atrakcyjna płaca, która w najlepszych agencjach opiekunek osób starszych dochodzi to nawet 1900 euro netto miesięcznie. Po drugie, fakt że opiekunka nie płaci ani za zakwaterowanie, ani za wyżywienie. Obie te kwestie finansowane są przez seniora lub jego rodzinę. Ponadto często agencja opiekunek zapewnia darmowy transport na tak zwaną sztelę, czyli miejsce wykonywania zlecenia, co czyni pracę jako opiekunka w Niemczech jeszcze bardziej atrakcyjną. Jeśli powyższy opis charakterystyki pracy jako opiekunka seniora wzbudził wasze zainteresowanie, to zachęcamy do sprawdzenia aktualnych ofert pracy w opiece w Niemczech, które znajdują się na stronie https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.