Wiadomości z Żor

Żorzanka pojedzie na Mistrzostwa Europy! Polska triathlonistka stanęła na podium

  • Dodano: 2023-07-17 11:45, aktualizacja: 2023-07-18 11:25

Jedna z czołowych polskich triathlonistek - Sabina Bartecka, stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się na początku lipca br. w Suszu.

Duży sukces Sabiny Barteckiej

Każdego roku w Suszu na południu Polski spotykają się miłośnicy triathlonu z całej Polski. W tym roku na zawodach wstawiło się ponad 1000 zawodników. Historia triathlonu w Suszu to ponad trzy dekady sportowych emocji. W tym roku Polski Związek Triathlonu powierzył suskiej imprezie zorganizowanie zawodów o randze Mistrzostw Polski w aquathlonie oraz na dystansie sprint i średnim, w którym to właśnie wystartowała mieszkanka Żor. Sabina Bartecka do pokonania miała 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz ponad 21 km biegu. Dystans ten ukończyła jako 11 kobieta w klasyfikacji generalnej i pierwsza w kategorii wiekowej.

Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego wyniku, bo po raz kolejny złamałam barierę 5 godzin na dystansie średnim. Czuję jednak mały niedosyt, bo do 10 miejsca zabrakło niewiele... zaledwie 19 sekund - mówi Sabina Bartecka.

Pozostałe dyscypliny Sabina pokonała już bez problemów

Na trasie rowerowej, trudnej technicznie, bo z podjazdami i brukiem, osiągnęła imponującą średnią 35 km/h. Jeszcze lepiej spisała się na bieganiu, gdzie udało się jej uzyskać średnie tempo 4:34. Na metę żorzanka dotarła jako pierwsza kobieta w swojej kategorii, wyprzedzając rywalki o dobrych kilka minut.    

Wygrywając swoją kategorię wiekową, Sabina została nominowana przez Zarząd Polskiego Związku Triathlonu do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Triathlonie, które odbędą się 25-27 sierpnia w Menen w Belgii. Sabina z orzełkiem na piersi będzie walczyć o mistrzostwo kontynentu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również