Wiadomości z Żor

Żory: Rozpoczął się proces mężczyzny oskarżonego o gwałt na wnuczce

  • Dodano: 2019-02-26 11:00

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Żor. Rozpoczął się proces Edwarda G., który miał zgwałcić swoją 12-letnią wnuczkę. Grozi mu nawet 12 lat więzienia!

Wczoraj (25.02) w Sądzie Rejonowym w Żorach rozpoczął się proces Edwarda G., który miał najpierw wykorzystać seksualnie 12-letnią wnuczkę. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o wyłączeniu jawności procesu. Podczas rozprawy przesłuchiwano kilku świadków.

Do zdarzenia miało dojść feralnej nocy 30 czerwca ubiegłego roku

Według prokuratury 58-latek od rana pił alkohol. W nocy zakradł się do łóżka 12-latki, która nocowała u dziadków. Położył się obok niej i wykorzystał ją seksualnie. Po tym zdarzeniu przerażona dziewczynka uciekła do babci.

Dwa dni później ojciec dziewczynki zawiadomili o wszystkim policję. 3 lipca śledczy przeprowadzili pierwsze czynności. Dziewczynkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa.

Podejrzanego poddano badaniom psychiatrycznym. Stwierdzono, że w momencie popełniania przestępstwa był całkowicie poczytalny. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

58-latek nie był wcześniej karany

W trakcie śledztwa wyszło jednak na jaw, że dorosła córka mężczyzny również była przez niego molestowana. Oskarżyła ojca o gwałt, którego miał się na niej dopuścić w latach 90. Ostatecznie ten wątek śledztwa umorzono z powodu przedawnienia.

58-latek od lipca przebywa w areszcie tymczasowym.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mama

    Matka tego dziecka jest nie odpowiedzialna ! wykorzystana przez ojca i pozwala dziecku u nich nocować ?! powinna posiedzieć z tatusiem !!

  • Przybylski

    Wez kobieto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również