Wiadomości z Żor

Żory: 27-latka z 3 promilami spowodowała kolizję

  • Dodano: 2020-01-31 11:45

Ponad 3 promile alkoholu miała w wydychanym powietrzu kierująca fiatem pandą, która wczoraj spowodowała kolizję na skrzyżowaniu Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Trakt Piastowski.

27-latka nie miała prawa wsiadać za kierownice, gdyż jej prawo jazdy straciło datę ważności. Kobieta wkrótce stanie przed sądem, grozi jej wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów i kara 2-letniego pobytu w więzieniu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, ok. godz. 17.40 w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Trakt Piastowski. Jak ustalili policjanci kierująca fiatem pandą uderzyła w tył opla, który zatrzymał się na "czerwonym". Niestety 27-latka była kompletnie pijana, a urządzenie do badania na zawartość w wydychanym powietrzu wykazało, że kierująca miała go aż ponad 3 promile! Policyjna kontrola dokumentów rybniczanki wykazała także, że data ważności jej prawa jazdy upłynęła, w związku z czym kobieta nie powinna w ogóle wsiadać za kierownicę.

Na szczęście we wczorajszym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ani sama kierująca, ani 22-letni kierowca opla i jego pasażer.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają – jeśli piłeś, -aś NIE JEDŹ!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również