Wiadomości z Żor

Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE już 23-24 listopada!

  • Dodano: 2019-11-14 11:00

W weekend 23 i 24 listopada w Domu Kultury w Żorach, mieszczącym się przy ul. Dolne Przedmieście 1, odbędzie się ósma edycja Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE, organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Pierwszego dnia Festiwalu, czyli w sobotę, 23 listopada, pingwiny opanują Żory!

Od godz. 15:00 dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o tych zwinnych ptakach z prezentacji multimedialnej pasjonata obszarów polarnych - Mikołaja Golachowskiego pt. „Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny”. Podróżnik jest także autorem książek dla dzieci, które będzie można zakupić w trakcie trwania warsztatów.

Mali uczestnicy poczują się jak prawdziwi arktyczni odkrywcy, biorąc udział w Rodzinnej Grze Edukacyjnej, składającej się m.in. z takich warsztatów jak: „Bądźmy jak pingwiny”, „Budujemy igloo” czy „Dotykanie biegunów”. Mile widziane są stroje w białym kolorze. Na zakończenie tej polarnej przygody, na każde dziecko będzie czekała lodowa niespodzianka! Rodzinna Gra Edukacyjna potrwa do godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać w recepcji MOK Żory przy ul. Dolne Przedmieście 1.

Drugiego dnia Festiwalu, tj. w niedzielę, 24 listopada odbędzie się spotkanie pod nazwą „Obszary Polarne”. Od godz. 16:00 posłuchacie ciekawych i fascynujących opowieści, przeplatanych prezentacjami multimedialnymi. Polarny świat przybliży nam Piotr Horzela – podróżnik oraz przyrodnik, który mieszkał przez półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej i podzieli się wrażeniami z tej przygody podczas prelekcji zatytułowanej „Antarktyka – wyobrażenia a rzeczywistość”. Następne swoimi przeżyciami podzielą się Klaudia i Krzysztof Lewiccy, którzy z psem i na rowerach dotarli na Nordkapp, rozkoszując się survivalem w arktycznej krainie. Katarzyna Dąbkowska, reżyserka filmu „Między światami”, opowie natomiast o życiu Inuitów oraz przybliży problemy charakterystyczne dla mieszkańców północy Kanady. Goście będę uczestniczyć również w rozmowie poprowadzonej przez zawodowych dziennikarzy. Prelekcje potrwają do godz. 18:00 i odbędą się w Miejskim Domu Kultury, przy ul. Dolne Przedmieście 1 w Żorach. Tam też można odebrać bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

XVIII Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE jest współfinansowany przez Urząd Miasta Żory.

Codziennie polarne ciekawostki i bliższe informacje o Festiwalu OPINIE można znaleźć pod adresem www.facebook.com/FestiwalOpinie.

Żorski Festiwal Podróży i Nauki OPINIE już 23-24 listopada!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.