Wiadomości z Żor

ŻORRO w Żorach. Nowy projekt architektów Franta Group powstanie w mieście

  • Dodano: 2021-12-28 14:00

Niesamowity budynek mieszkalny z innowacyjnym podejściem do ekologii powstaje w Żorach. To ŻORRO, pomysł zespołu architektów Franta Group z Maciejem Frantą na czele. Zapowiadany jest jako „superbohater wśród bloków z wielkiej płyty”.

Architektoniczny superbohater - zainspirowany prefabrykowanymi cechami budynków swojego otoczenia otrzymuje wszystkie atrybuty superbohatera: pelerynę prefabrykowanych żelbetowych tarasów wprowadzającą dodatkową potężną przestrzeń użytkową mieszkań i otwarcie widokowe na widoczne z działki Beskidy, maskę balustrad i zieleni przesłaniającą życie wewnętrzne w budynku dla mieszkańców zapewniającą komfort i swobodę ich użytkowania oraz kolor czarny nadający respektu, mocy i elegancji przyszłej postaci – tak przedstawiają go architekci Franta Group.

Budynek, który powstanie w Żorach ma mieć powierzchnię 5 720 mkw i pomieści 51 mieszkań. Jego projekt na zlecenie Blockhaus z Łazisk Górnych stworzył zespół autorski Franta Group - Maciej Franta, Michał Pietrucha, Karolina Sznura-Mrohs i inni..

ŻORRO autorstwa Franta Group powstaje w Żorach

ŻORRO powstaje w tradycyjnej konstrukcji żelbetowej z murowanymi ścianami. Będą w nim zastosowane prefabrykowane tarasy żelbetowe. Tarasy i balkony zostaną wykończone w naturalnej desce, a elewacja tynkowana w czarnym kolorze. W budynku zostaną zastosowane technologie grzewcze pozwalające na duże oszczędności, a także doskonałą izolację.

Co istotne, ŻORRO został skierowany niemal do każdego potencjalnego klienta, gdyż znajdą się w nim nie tylko kawalerki, ale także mieszkania dla rodzin 2,3 czy 4-osobowych. Będzie można również nabyć apartamenty pod klucz i penthouse.

Elewacja apartamentowca zaprojektowana została z myślą o wyróżnieniu na tle dotychczasowej zabudowy miejskiej. Ascetyczna forma budynku objęta imponującymi balkonami, a także wyłaniające się tarasy mieszkań wyższych kondygnacji tworzą swoistą nową wizytówkę – architektoniczną ikonę miasta Żory. Tarasy oraz balkony mieszkaniowe pozwolą nabywcom na ich zazielenienie, co sprawi, że budynek w zależności od pory roku będzie wyglądał zawsze inaczej, zawsze zachwycająco. A dzięki kaskadowemu rozmieszczeniu tarasów, każdy z ich właścicieli otrzyma doskonały widok na panoramę rozwijającego się miasta, pełnego możliwości – wyjaśnia Adrian Dyduch, prezes zarządu Blockhaus.

Obiekt w tej chwili jest w trakcie realizacji przy ul. Handlowej, a planowane jego ukończenie to III lub IV kwartał 2023 roku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Żorzanin

    Szkoda że teren na wizualizacjach ma się nijak do rzeczywistości otoczenia wokół tego obiektu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również