Wiadomości z Żor

ŻORRO w Żorach. Nowy projekt architektów Franta Group powstanie w mieście

  • Dodano: 2021-12-28 14:00

Niesamowity budynek mieszkalny z innowacyjnym podejściem do ekologii powstaje w Żorach. To ŻORRO, pomysł zespołu architektów Franta Group z Maciejem Frantą na czele. Zapowiadany jest jako „superbohater wśród bloków z wielkiej płyty”.

Architektoniczny superbohater - zainspirowany prefabrykowanymi cechami budynków swojego otoczenia otrzymuje wszystkie atrybuty superbohatera: pelerynę prefabrykowanych żelbetowych tarasów wprowadzającą dodatkową potężną przestrzeń użytkową mieszkań i otwarcie widokowe na widoczne z działki Beskidy, maskę balustrad i zieleni przesłaniającą życie wewnętrzne w budynku dla mieszkańców zapewniającą komfort i swobodę ich użytkowania oraz kolor czarny nadający respektu, mocy i elegancji przyszłej postaci – tak przedstawiają go architekci Franta Group.

Budynek, który powstanie w Żorach ma mieć powierzchnię 5 720 mkw i pomieści 51 mieszkań. Jego projekt na zlecenie Blockhaus z Łazisk Górnych stworzył zespół autorski Franta Group - Maciej Franta, Michał Pietrucha, Karolina Sznura-Mrohs i inni..

ŻORRO autorstwa Franta Group powstaje w Żorach

ŻORRO powstaje w tradycyjnej konstrukcji żelbetowej z murowanymi ścianami. Będą w nim zastosowane prefabrykowane tarasy żelbetowe. Tarasy i balkony zostaną wykończone w naturalnej desce, a elewacja tynkowana w czarnym kolorze. W budynku zostaną zastosowane technologie grzewcze pozwalające na duże oszczędności, a także doskonałą izolację.

Co istotne, ŻORRO został skierowany niemal do każdego potencjalnego klienta, gdyż znajdą się w nim nie tylko kawalerki, ale także mieszkania dla rodzin 2,3 czy 4-osobowych. Będzie można również nabyć apartamenty pod klucz i penthouse.

Elewacja apartamentowca zaprojektowana została z myślą o wyróżnieniu na tle dotychczasowej zabudowy miejskiej. Ascetyczna forma budynku objęta imponującymi balkonami, a także wyłaniające się tarasy mieszkań wyższych kondygnacji tworzą swoistą nową wizytówkę – architektoniczną ikonę miasta Żory. Tarasy oraz balkony mieszkaniowe pozwolą nabywcom na ich zazielenienie, co sprawi, że budynek w zależności od pory roku będzie wyglądał zawsze inaczej, zawsze zachwycająco. A dzięki kaskadowemu rozmieszczeniu tarasów, każdy z ich właścicieli otrzyma doskonały widok na panoramę rozwijającego się miasta, pełnego możliwości – wyjaśnia Adrian Dyduch, prezes zarządu Blockhaus.

Obiekt w tej chwili jest w trakcie realizacji przy ul. Handlowej, a planowane jego ukończenie to III lub IV kwartał 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.