Wiadomości z Żor

Złóż wniosek do programu Czyste Powietrze w żorskim Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2019-10-03 12:00

Nasze miasto podpisało z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach porozumienie, na mocy którego w Żorach powstał punkt przyjmowania wniosków do Programu „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
- docieplenie przegród budynku,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Punkt składania wniosków będzie do dyspozycji mieszkańców w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9, pokój 303. Szczegółowe informacje nt. programu można uzyskać w Zespole Zarządzania Energią, Rynek 9 pok. 303 lub pod nr tel. 32 43 48 138.

Informacje o programie Czyste Powietrze znajdują się też na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Złóż wniosek do programu Czyste Powietrze w żorskim Urzędzie Miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również