Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Złodziej splądrował dom w Żorach. Właściciel był w środku!

  • Dodano: 2020-09-10 13:00

Wczorajszej nocy złodziej bezceremonialnie wtargnął do cudzego domu i zaczął plądrować, podczas, gdy w środku był właściciel. Ukradł laptop i krzesła, a resztę łupu porzucił za płotem.

Policjanci ostrzegają mieszkańców - bądźcie czujni, miejcie oczy szeroko otwarte i zamykajcie drzwi

Do zdarzenia doszło w dzielnicy domków jednorodzinnych, nieopodal centrum miasta, gdy wieczorem jednego z tamtejszych mieszkańców na równe nogi postawiło nagłe szczekanie psa. Choć mężczyzna wyszedł na zewnątrz i rozejrzał się wokół, spowitej ciemnością, posesji nikogo nie dostrzegł. Wrócił do domu, lecz niestety nie zamknął za sobą drzwi na klucz...

Kiedy rano obudził się zauważył, że z jego domu zniknął laptop, a z ogrodu leżak, cztery krzesła i radio. Dostrzegł też uchylone skrzydło bramy wjazdowej, a tuż za nią część skradzionych przedmiotów.

Jak się okazało pies okradzionego mężczyzny „miał nosa” i wyczuł złodzieja, tyle że ten najprawdopodobniej zdążył się schować i wrócić, gdy właściciel zasnął.

Niestety śladu ani po nim, ani po krzesłach i laptopie

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i zabezpieczenie posesji przed kradzieżą i włamaniem. Apelują też o powiadamianie ich w przypadku, gdy w najbliższej okolicy dzieje się coś podejrzanego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.