Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

"Zielona" inicjatywa w Parku Piaskownia

  • Dodano: 2018-05-10 11:30

Ekologiczny happening w Parku Piaskownia zgromadził prawdziwe tłumy! Na uczestników wtorkowego wydarzenia czekały m.in. warsztaty artystyczne, manualne czy sadzenie drzew.

Happening „Zielono mi” odbył się w ramach Inicjatyw Lokalnych w Kulturze prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Za pomocą happeningu inicjatorzy wydarzenia chcieli pokazać, jak żyje las, co odczuwają drzewa, jak się porozumiewają między sobą, a także jak oddziałują na człowieka. Krótki happening, w którym wzięły udział przedszkolaki i uczniowie żorskich placówek oświatowych, poprowadziły dwie aktorki – Barbara Szotek-Stonawska oraz Ewa Kus.

Ponadto w Parku Piaskownia przeprowadzono również warsztaty artystyczne i rękodzielnicze – uczestnicy mieli możliwość wspólnie tworzyć domki dla pszczół i innych owadów. Natomiast o życiu lokalnych ptaków, ich zwyczajach opowiedział ornitolog, a zaproszony pszczelarz przybliżył rolę pszczół w życiu człowieka.

Popularnością cieszyła się też audio instalacja artystyczna „Mówiące drzewo”. Każdemu przechodzącemu opowiadało historię o codziennym życiu i sytuacjach, których drzewa są świadkami.

Zwieńczeniem imprezy było sadzenie drzew w różnych częściach Parku Piaskownia, które rozpoczął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.