Wiadomości z Żor

Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty przekształcony? Zdecydują o tym radni

  • Dodano: 2022-02-23 16:45

Już w czwartek 24 lutego radni podczas Rady Miasta Żory zdecydują o zmianach w Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. Powód? Potrzeba prowadzenia zajęć w innej lokalizacji.

Władze Żor postanowiły przekształcić szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty z siedzibą przy ul. Boryńskiej 54. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 12 Specjalną, Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy i Branżową Szkołę I Stopnia Specjalną. Jaki jest cel takiego zabiegu?

Mowa o utworzeniu dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w każdej ze szkół w budynku na os. Pawlikowskiego 43. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta podczas zbliżającej się lutowej sesji Rady Miasta Żory, zaplanowanej na czwartek 24 lutego.

Zespół Szkół Specjalnych w Żorach ulegnie przekształceniu? Radni zdecydują

Władze Żor postanowiły pomóc uczniom ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w nauce i w związku z powstaniem nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przeznaczyć dotychczasowy budynek żorskiej książnicy do zaadaptowania jako dodatkowa lokalizacja do prowadzenia zajęć przez szkoły wchodzące w skład ZSS.

Ustanowienie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć rozwiąże problemy lokalowe Zespołu Szkół Specjalnych. Z powodu coraz większej liczby uczniów oraz zajęć specjalistycznych, realizowanie nauki tylko w jednym budynku powodowało wiele niedogodności. Rozkład zajęć pomiędzy dwa budynki pozwoli na ich prowadzenie w komfortowych warunkach – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

W ZSS w Żorach za mało miejsca na potrzeby uczniów

Warto przypomnieć, że budynki są rozmieszczone w bliskiej odległości od siebie (ok. 200 metrów) przy tym samym deptaku, a przejście między nimi nie przebieg przez drogę publiczną czy osiedlową – jest więc to bezpieczne dla uczniów rozwiązanie.

Docelowo w każdym z budynków będą prowadzone zajęcia dla poszczególnych oddziałów i klas w taki sposób, aby uczniowie nie musieli przemieszczać się między budynkami. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie trwa budowa dodatkowej sali gimnastycznej.

Zmiany mają wejść w życie wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2022/2023. Mają, ponieważ nad projektem uchwały głosować będą radni już w czwartek. Dla pracowników i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych to kluczowa inwestycja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.