Wiadomości z Żor

Zespół PLATEAU zagra "Projekt Grechuta" w Żorach!

  • Dodano: 2024-03-22 13:00

Po ponad dekadzie od wydania słynnego albumu "Projekt Grechuta" z odważnymi wersjami piosenek Marka Grechuty, zespół PLATEAU ponownie zagra i zaśpiewa materiał z tej płyty na żywo. Gościnnie z zespołem wystąpi znakomity wokalista Maciej Balcar (Dżem). Szykuje się prawdziwa muzyczna uczta. Koncert odbędzie się 24 marca w Żorach, w Kinie Na Starówce.

Wyjątkowy koncert piosenek Marka Grechuty w Żorach

 Płyta "Projekt Grechuta" ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej") i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski.

Tuż po wydaniu płyty zespół PLATEAU ruszył w spektakularną trasę koncertową, która objęła swoim zasięgiem... około 300 miast! Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy legendarna Piwnica Pod Baranami. Swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla... półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert  był transmitowany na żywo przez telewizyjną "Dwójkę". W grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie.

Teraz ponownie na żywo zabrzmią utwory z tej płyty, a gościnnie z zespołem PLATEAU zaśpiewa Maciej Balcar, który jest wokalistą zespołu Dżem, a od lat nagrywa także z powodzeniem swoje płyty solowe.

O zespole

Zespół PLATEAU od ponad 20. lat łączy poetyckie teksty z melodyjną muzyką. Słynie z bardzo dobrych koncertów, podczas których... wszystko się może zdarzyć! Członkowie zespołu bawią się muzyką: grają nie tylko na gitarach czy ukulele, ale też na cymbałkach, pile do drewna i... butelkach po piwie! Na ich koncertach nie brakuje również elementów kabaretowych, a wokalista zespołu, pomiędzy utworami, często balansuje na granicy stand-up'u. Ich występ to unikalny koktajl lirycznych tekstów, pięknych i szlachetnych melodii oraz dobrej zabawy. Dzięki temu publiczność na ich koncertach często wypełnia sale do ostatniego miejsca.

Mają na koncie takie przeboje jak "Niebezpiecznie piękny świt" czy "Nic nie pachnie jak Ty".

Nagrali 7. płyt oraz zagrali ponad 900 koncertów. Chętnie zapraszają do współpracy innych artystów. Z zespołem PLATEAU występowali gościnnie m.in. Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Marek Jackowski (Maanam), Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy).

Bilety:

  • Ekobilet.pl,
  • w kasie Kina Na Starówce.

Koncert PLATEAU Projekt Grechuta

24.03 (niedziela) godz. 18:00
KINO NA STARÓWCE, Żory

Zespół PLATEAU zagra "Projekt Grechuta" w Żorach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również