Wiadomości z Żor

Zderzenie trzech samochodów na Alei Zjednoczonej Europy. Było blisko tragedii!

  • Dodano: 2021-03-04 14:00

Bądźcie ostrożni za kierownicą – apelują policjanci i przypominają, że w dużej mierze to od kierowcy zależy bezpieczeństwo na drodze. Pierwsze promienie słoneczne i cieplejsza aura, zapowiadająca rychłe nadejście wiosny sprawiają, że jeździmy szybciej i nierzadko nierozważnie. Niech wczorajsze zdarzenie z udziałem trzech pojazdów będzie dla Was przestrogą i skłoni do głębszych przemyśleń.

Kosztowna chwila nieuwagi

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.30 na Alei Zjednoczonej Europy. Jak wstępnie ustalili policjanci, 76-letni mieszkaniec Żor kierując toyotą nie zauważył, że jadące przed nim samochody zatrzymują się na światłach i najechał na jeden z nich, a ten z kolei uderzył w następny stojący przed nim.

46-letni kierujący pojazdem marki Renault, na które najechał 76-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, 20-letnia kierująca fiatem, która jako trzecia poczuła uderzenie w tył pojazdu na szczęście nie odniosła żadnych szkód na zdrowiu.

Policjanci ustalili także, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i teraz badają szczegółowo okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie sprawcy grozi nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą, chwila nieuwagi może nas kosztować przecież czyjeś życie!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.