Wiadomości z Żor

Zachowajmy ostrożność, ale nie zapominajmy o potrzebujących

  • Dodano: 2020-12-31 08:00, aktualizacja: 2020-12-31 08:17

W sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo  nas wszystkich, bardzo ważne jest unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach.

Jednak w tym trudnym czasie należy pamiętać także o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy, czyli seniorach, osobach z niepełnosprawnościami oraz samotnych.

Walka z koronawirusem to test dla nas wszystkich

Bardzo ważna jest odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń, które pomagają walczyć z pandemią, w tym przede wszystkim ograniczenie kontaktów – zwłaszcza w dużych grupach – i zostanie w domu.

Równie istotne jest jednak, by przy tym pamiętać o seniorach, osobach z niepełnosprawnościami czy samotnych. Starajmy się pytać te osoby, czy nie potrzebują naszej pomocy oraz wspierać je np. w robieniu koniecznych zakupów, załatwieniu e-recepty i pójściu do apteki czy wyniesieniu śmieci.

Jeśli znacie osoby, które wymagają pomocy, a sami nie jesteście w stanie ich wesprzeć, to skontaktujcie się koniecznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (telefon: 32 43 42 412 i 32 43 43 713) lub Urzędem Miasta Żory (telefon: 32 43 48 200 lub 32 43 48 100).

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.