Wiadomości z Żor

Zachowajmy ostrożność, ale nie zapominajmy o potrzebujących

  • Dodano: 2020-12-31 08:00, aktualizacja: 2020-12-31 08:17

W sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo  nas wszystkich, bardzo ważne jest unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach.

Jednak w tym trudnym czasie należy pamiętać także o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy, czyli seniorach, osobach z niepełnosprawnościami oraz samotnych.

Walka z koronawirusem to test dla nas wszystkich

Bardzo ważna jest odpowiedzialność i przestrzeganie zaleceń, które pomagają walczyć z pandemią, w tym przede wszystkim ograniczenie kontaktów – zwłaszcza w dużych grupach – i zostanie w domu.

Równie istotne jest jednak, by przy tym pamiętać o seniorach, osobach z niepełnosprawnościami czy samotnych. Starajmy się pytać te osoby, czy nie potrzebują naszej pomocy oraz wspierać je np. w robieniu koniecznych zakupów, załatwieniu e-recepty i pójściu do apteki czy wyniesieniu śmieci.

Jeśli znacie osoby, które wymagają pomocy, a sami nie jesteście w stanie ich wesprzeć, to skontaktujcie się koniecznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (telefon: 32 43 42 412 i 32 43 43 713) lub Urzędem Miasta Żory (telefon: 32 43 48 200 lub 32 43 48 100).

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również