Wiadomości z Żor

Za nami X Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny z MOSiR-em na zakończenie wakacji! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-09-04 11:00

Pomimo wcześniejszych opadów deszczu nic nie stanęło na przeszkodzie, aby hucznie świętować Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny. W dniu 26 sierpnia po raz kolejny Park Cegielnia w Żorach zamienił się w „Sportowe Centrum”.

Żorzanie bawili się podczas X Żorskiego Dnia Rodziny ZDJĘCIA

Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z wielu wyjątkowych atrakcji. Do dyspozycji było dziewięć gigantycznych urządzeń pneumatycznych, które charakteryzowały się różnym stopniem trudności, i które dostępne były bezpłatnie zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Korzystając z nich można było sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, a także zdobyć nagrody podczas przeprowadzanych konkurencji sportowych.

Partnerem wydarzenia był również Decathlon Żory. Po przekroczeniu bramy startowej na dzieci czekało Miasteczko Decathlon, gdzie znajdowały się specjalne stanowiska sportowo-rekreacyjne obsługiwane przez instruktorów. Każde dziecko po zakończeniu sportowych zadań otrzymało upominek, a zapisując się przez DECATHLON GO, można było zdobyć dodatkowe nagrody. Dostępny był również punkt serwisu rowerowego a także konkurs z nagrodą za najszybsze rozłożenie namiotu.

Przygotowano wiele atrakcji!

Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli bawić się w  specjalnej Strefie malucha, w której organizowane były gry i zabawy, a także wykonywano wakacyjne tatuaże. Natomiast nieco dalej prowadzone były warsztaty z tworzenia i manipulacji POI. Tu w kuglarski świat zaprosiła Monika Żurek, artystka fireshow. Wakacyjną koszulkę „Akcji Lato” można było zdobyć w strefie rekreacyjnej, w której znajdowało się boisko do kometki, refleksomierz, a także różnorodny sprzęt rekreacyjny. Specjalny program sportowy z licznymi niespodziankami, przygotowany był również na stanowisku piłki ręcznej – MTS Żory oraz stanowisku siatkarskim – MUKS Sari Żory. Warsztaty prowadziła również Szkoła Baseball’a Gepardy, zachęcająca do uprawiania tej dyscypliny sportu. Koniec wakacji i zbliżający się początek roku szkolnego był doskonałą okazją do promocji programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci oraz młodzież mogli uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami KMP w Żorach, gdzie oprócz tematów bezpieczeństwa można było poznać także policyjny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Dostępne były także punkty promujące zdrową suplementację i zdrowy styl życia. 

Atrakcją imprezy był sześciogodzinny program sceniczny. Wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach oraz pokazach tanecznych bogato przygotowanych przez SZKOŁĘ TAŃCA MOVIMENTO. Świetnie zaprezentowały swoje umiejętności młode tancerki występując solo i w duetach oraz innych formacjach prezentując różne tańce. Odbyły się też warsztaty Bachaty, tańca nowoczesnego poprowadzone przez artystyczną parę taneczną. Natomiast Zumbę zaprezentowała Marzena Szymańska ze szkoły tańca Mazumba, w duecie z córką, w której wszyscy mogli wziąć udział. Niezapomniane wrażenia pozostały po występach grup tanecznych z MOK- u; „Reaktywacja” oraz Wisus Dance Studio. Hitem gromadzącym też wokół sceny dużą publiczność, okazała się znakomicie dokonana prezentacja seniorskiej drużyny piłkarek ręcznych MTS Żory, przedstawiająca swoje składy przed nowym sezonem rozgrywkowym 2023/2024. Sympatycy gry w bule mogli podziwiać najlepszych graczy, bowiem tego dania odbyły się Otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Prezydenta Miasta Żory Miasta. 

Był to dzień dominujący w wiele sportowo-kulturalnych wrażeń, wspólnych spotkań, pozytywnej energii, za którą organizatorzy dziękują wszystkim obecnym. Z programu skorzystało ponad 700 osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również