Wiadomości z Żor

Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

  • Dodano: 2020-02-26 10:15

Budowanie poczucia bezpieczeństwa na drogach, a także zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem młodych kierowców i ich edukacja to główne cele prowadzonej od kilku lat na Śląsku kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".

Niedawno w ramach powyższej, policjanci z żorskiej drogówki spotkali się z młodzieżą i rozmawiali o zagrożeniach wynikających z ryzykownych zachowań za kierownicą.

Podobne inicjatywy odbywają się przez cały rok

Niedostosowanie prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości to częste przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Poważnym problemem jest również nietrzeźwość zasiadających "za kółkiem" osób w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat. Ich niedostateczne umiejętności praktyczne, a także brak doświadczenia nierzadko są przyczyną tragedii, którym poprzez odpowiednie działania informacyjno-edukacyjne policjanci za wszelką cenę starają się zapobiec.

Do jednych z nich należą ciekawe spotkania z mundurowymi, podczas których młodzież może porozmawiać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale dowiedzieć się właśnie o przyczynach wypadków drogowych i skutkach ryzykownych zachowań za kierownicą. Uczestnikom często stróże prawa proponują udział w ekpserymentach z alko-, czy narkogoglami, a nadto prezentują urządzenia wykorzystywane podczas codziennej służby na drodze.

Kilka dni temu mundurowi zawitali z wizytą do żorskiego liceum z oddziałami policyjno-prawniczymi, a także do ośrodka szkolenia kierowców, jednak podobnych spotkań w ciągu roku organizowanych jest znacznie więcej. Od kilku lat stróże prawa wspierają również organizację konkursu "Mistrz Kierownicy" , który odbywa się zawsze na wiosnę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.