Wiadomości z Żor

XI Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” w Żorach - ruszył nabór

  • Dodano: 2021-01-04 08:30, aktualizacja: 2021-01-14 08:53

XI Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” w Żorach

Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej „FIM” organizowany już po raz jedenasty w Żorach odbędzie się tym razem dopiero w lutym. Właśnie ruszył nabór uczestników tegorocznej edycji imprezy, a Koncert Galowy Festiwalu „FIM” odbędzie się 19 lutego 2021 r. w kinie „Scena Na Starówce” w Żorach. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Żory, Piotra Kosztyły.

Organizatorzy festiwalu, czyli Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Żorach podali terminarz „FIM” 2021. W pierwszym etapie osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą przesłać drogą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszenia na adres: dorotaj87@gmail.com. Termin przesyłania dokumentów upływa 12 lutego 2021 r. W drugim etapie, 18 lutego 2021 r. nastąpi przesłuchanie konkursowe osób, które przesłały swoje zgłoszenie w wymaganym terminie. Natomiast 19 lutego 2021 r. uczestnicy i laureaci konkursu przejdą przygotowanie do Koncertu Galowego Festiwalu „FIM” - rozpocznie się on o godz. 17.00 w kinie „Scena Na Starówce” w Żorach.

Udział w Festiwalu „FIM” może zgłosić każdy chętny, gdyż regulamin imprezy nie przewiduje żadnych ograniczeń wiekowych dla osób biorących udział w konkursie. Uczestnicy zostaną podzieleni na solistów oraz zespoły i przydzieleni do następujących kategorii wiekowych: grupa I (do lat 11), grupa II (od 12 do 16 lat) i grupa III (od 17 lat). Uczestnicy konkursu będą oceniani w obrębie tak wyznaczonych grup.

Każdy uczestnik konkursu powinien przygotować 1 piosenkę, która pochodzi z repertuaru musicalowego albo filmowego (mogą to być bajki, filmy, seriale czy musicale). Przygotowany utwór o dowolnej tematyce, który trwa maksymalnie 5 minut należy przedstawić podczas przesłuchania konkursowego. Język utworu jest dowolny. Uczestnictwo w festiwalu „FIM” jest bezpłatne. Uwaga! Osoba przystępująca do udziału w festiwalu, jednocześnie wyraża zgodę na uczestniczenie w jego finale w dniu 19 lutego 2021 r. w kinie „Scena Na Starówce” w Żorach.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się od grupy I (najmłodszej) do grupy III (najstarszej), a każdy uczestnik otrzyma uprzednio informację na temat dokładnej godziny swojego występu. Informację tę organizator wydarzenia prześle po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do udziału w festiwalu. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i ubezpieczenia uczestników imprezy.

Wszystkim uczestnikom festiwalu „FIM” wręczone zostaną dyplomy. Instruktorzy oraz opiekunowie osób biorących udział w wydarzeniu otrzymają podziękowania za przygotowanie uczestnika. W poszczególnych kategoriach jury przyzna I, II i III miejsce. Istnieje też możliwość, że jury zdecyduje o pominięciu miejsc i przyznaniu wyróżnień.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.mok.zory.pl. Ciekawostki na temat festiwalu „FIM” znajdziecie także w serwisie www.wygranaonline.com. Wszelkie pytania dotyczące festiwalu w Żorach należy kierować do koordynatorów „FIM”: Doroty Jurczyk (tel. 602234172, e-mail: dorotaj87@gmail.com) i Aleksandry Grygierzec (tel. 601510751, e-mail: aleksandra.grygierzec@gmail.com).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również