Wiadomości z Żor

Wystawa "Obnażona - pod powierzchnią"

  • Dodano: 2020-12-04 11:00

Zapraszamy na wystawę twórczości autorstwa Sylvii C. Sosnovskiej "Obnażona - pod powierzchnią". Wystawę będzie można zwiedzać do końca grudnia 2020 r. w Galerii na piętrze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach.

Fotografia Sylvii C. Sosnovskiej patrzącej na delikatne rysunki.Sylvia C. Sosnovska - artysta sztuk pięknych oraz projektant graficzny. Ukończyła studia na University of the Arts London, w Chelsea College of Art and Design na kierunku Sztuka Piękna oraz Southampton City College na kierunku Sztuka i Projektowanie. Jej praca twórcza oscyluje wokół malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej oraz instalacji.

Wystawa artystki pt. „Obnażona - Pod Powierzchnią” to zaproszenie do jej wewnętrznego świata, pełnego osobistych refleksji, uczuć i emocji.

Poprzez nieoczywistość prezentowanych prac i ich tajemniczość, artysta zachęca, by zanurzyć się pod powierzchnię własnych przeżyć, by poszukać pomostu pomiędzy sobą, a oglądanym dziełem artysty.

Tworzę z wnętrza, z najbardziej surowych części siebie. W procesie twórczym wydobywam na powierzchnię emocje i uczucia, a także związane z nimi doświadczenia. Stojąc przed czystym płótnem jestem bezkompromisowa, zrzucam zbroję, by otworzyć się przed sobą, trwam wtedy w bezbronności. Płótno staje się dla mnie lustrem, czasem boję się tego, co mogę w nim zobaczyć, jednak potrzebuję tworzyć ze środka, z bezwarunkowej prawdy o sobie. Jedynie to ma dla mnie sens. Ciało, w którym operuję, staje się łącznikiem pomiędzy światem materialnym, a duchowym. Nieustannie poszukuję połączenia pomiędzy tymi przestrzeniami, robię to jako kobieta i właśnie kobiecość jest dla mnie ważna, jej wielowymiarowość, eteryczność, wrażliwość. Praca twórcza jest dla mnie również terapią, remedium na ból i cierpienie, zamykam te uczucia w ramach obrazu po to, by stały się już tylko wspomnieniem.

Zapraszamy do śledzenia twórczości artystki na jej stronie internetowej i i Instagramie:
STRONA INTERNETOWA sylviacsosnovska.wixsite.com/artist
INSTAGRAM @sylviasosnovska

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.